If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nintendo: Wii 2 bude bez 3D

Protože na televizi to nejde bez brýlí.

Na první pohled se to může jevit jen jako součást reklamní kampaně na aktuální handheld 3DS. Ale Reggie Fils-Aime, prezident amerického Nintenda, to myslí vážně.

"Ještě jsme neoznámili, co dalšího podnikneme na poli domácích/stolních konzolí. Na základě toho, co jsme se naučili s 3D, je pravděpodobné, že 3D to nebude," řekl včera CNN. Jinými slovy, nástupce Wiička zřejmě nebude podporovat hraní ve třetím rozměru.

Důvodem je, že Nintendo má dlouhodobou averzi vůči 3D s povinným použitím speciálních brýlí. Jenže na televizních obrazovkách je 3D bez brýlí těžko dosažitelné, protože lidé se na ně dívají z mnoha různých úhlů.

Podle CNN prý Nintendo už v minulých dekádách zjistilo to, co až nyní dochází Sony a dalším, a to že 3D s brýlemi není ta správná cesta. "Abychom 3D technologii ve hrách učinili životaschopnou, myslíme si, že je potřeba mít 3D bez brýlí," prohlásil Hideki Konno, klíčová osoba ve vývoji 3DS.

Prezident amerického Nintenda také ujistil všechny pochybovače, že minimálně do letošních Vánoc nepřijdou s nějakou aktualizovanou verzí 3DS typu Lite atd.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments