If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Některé hry na PlayStation 4 Pro běží hůře než na základní PS4

Framerate může být horší.

Digital Foundry pokračuje v testování PlayStation 4 Pro a nedávno zjistili velmi nepříjemnou věc. Říkají, že pokud máte 4K televizi, lepší konzoli si nemůžete pořídit, ale na Full HD televizi vám některé hry mohou běžet hůře, než u základní PlayStation 4.

Jak upozorňují, nejde o problém hardwaru, tedy konzole, jako spíše o problémy u softwaru, potažmo herních vývojářů dělajících PS4 Pro updaty pro své hry. Protože specifikace Sony zní, že všechny hry musejí na PS4 Pro běžet stejně nebo lépe než na PS4. Ovšem hry jako The Last of Us Remastered, Skyrim nebo Mantis Burn Racing poběží lépe na PS4 než na Pro. Problémy jsou i u Deus Ex: Mankind Divided.

Pro rozlišení 1080p konzole downsampluje u všech čtyř her 4K obraz, díky čemuž uvidíte hry ostřejší. Díky tomu mají ale o něco nižší framerate než na základní PS4. Jako v případě The Last uf Us, kdy místo stabilních 60 fps budete mít o 2-5fps méně. Což vám asi nevadí, když máte 4K televizi s HDR, protože chcete vyšší rozlišení. Ale když máte Full HD, hra vám běží hůř než na PS4.

Podobně občas klesá framerate u Skyrimu, i když méně často než u zmiňovaného The Last of Us. Ovšem tam navíc downsample ze 4K rozlišení na Full HD neposkytuje tolik ostrosti. Deus Ex: Mankind Divided je zajímavá hra. V některých částech je framerate lepší než na PS4 (úvodní scéna v Praze), jindy ale spadne až na 20 fps, což člověk od PS4 Pro rozhodně neočekává.

Je jasné, že se bude výkon her ve Full HD časem zlepšovat a neplatí to zdaleka pro všechny hry, například Rise of the Tomb Raider běží i na Full HD skvěle a vypadá mnohem lépe než na původní PS4. Bohužel ale musíte takhle ze začátku i počítat s tím, že na klasické Full HD televizi vám něco může běžet i hůře než na PS4. Což by člověk od Pro konzole nečekal.

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments