If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

No Man's Sky nevyžaduje PS Plus

+ o obchodování, patent.

Výjimku u Sony se podařilo vydupat Seanu Murrayovi a Hello Games u Sony. Něco takového bývá zvykem jen u Free-2-Play titulů, ale nikoli u těch standardně za plnou cenu.

Brzy vycházející simulace o objevování vesmíru No Man's Sky na PS4 nebude vyžadovat, abyste si platili službu PlayStation Plus, která je jinak nutná k hraní multiplayerových titulů.

Potvrdil to mluvčí Sony redaktorovi australského Game Informeru, aniž by upřesnil důvody. Patrně za tím vězí snaha o takovou výpomoc v podpoře nové značky, nebo aby neměli hráči na PS4 handicap vůči těm na PC.

Vedle třetího ze série videí výše, tentokrát o obchodování s nalezenými věcmi na planetách, pokročila kauza s údajným porušením cizího patentu touto hrou. S tímto nařčením nedávno obvinil vývojáře belgický vědec a vyvstaly tak obavy o ohrožení vydání začátkem srpna (Alza.cz).

"No Man's Sky nepoužívá tuto superformuli pro generování vesmíru, ani neporušuje žádný patent. Konec příběhu. Všichni se, prosím, hoďte do klidu. Přeji tomuto člověkovi vše nejlepší do budoucna a jakmile hra vyjde, setkáme se s ním a probereme společně matematiku," ujistil hlavní tvůrce Sean Murray na Twitteru. V roce 2005 ovšem před reportérem The New Yorker tuto superformuli zkoušel ve hře na testovací planetě, takže na tom něco může být...

Nadržení fanoušci mezitím na Redditu přemýšlí, co může být zač tahle mimozemská rasa, kterou ještě předtím nikdy neviděli...

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments