If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Notch říká, že Minecraft na Oculus Rift měl být reklama a Facebook reklamu nepotřebuje

Snaží se zpětně vysvětlit své rozhodnutí.

Jak možná víte, Markus Persson zrušil Oculus Rift verzi Minecraftu poté, co vyšlo najevo, že společnost zakoupil gigant Facebook. Snažil se vysvětlit, že je to proto, že mu Facebook přijde jako společnost "děsivá".

Za to se na něj strhla docela velká vlna kritiky. První o tom začal mluvit spoluzakladatel Oculus Riftu, Palmer Luckey. Ten vlastně řekl, že Notch ani nemohl nic rušit, když na Oculus Rift verzi Minecraftu ani pořádně nezačal pracovat. "Měl Rift zhruba rok a ani nezkusil mod, který je výborný. Myslím, že Notch je senzační chlap, ale je jednoduché něco 'rušit', když jste s ničím ani nezačali."

Trochu se do něj obul na Twitteru také CliffyB, tvůrce série Gears of War, který si myslí, že jeho teatrální rušení VR verze Minecraftu nebylo potřeba. Notch mu na to ale odpověděl, že mělo jít o speciální Minecraft verzi poskytovanou zdarma, která měla fungovat jako reklama na Oculus Rift. A Facebook samozřejmě žádnou reklamu zdarma tak nějak nepotřebuje.

Notch také odpověděl na to, co napsal Palmer Luckey. "Udělal jsem několik prototypů hry pro Oculus Rift a to, že jsem nezkoušel žádné mody je jednoduše proto, že nechci, aby něco takového ovlivňovalo mou práci. Spousta modů je lepších než to, co dělám já."

Comments