If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nová generace konzolí nejdříve ve 2013?

Tvrdí to analýza Wedbush Morgan Securities.

Známá analytická společnost Wedbush Morgan Securities přispěchala s další predikcí z konzolového světa, v němž se nové generace konzolí údajně nedočkáme dříve, než roku 2013. Ale možná ještě později.

Podle Wedbush je očividné, že pro rok 2010 nejsou naplánované žádné nové stroje (Balmer konečně vzal svá dřívější slova o "novém" X360 zpátky:o), navzdory skutečnosti, že rok 2010 uzavírá tradiční pětiletý cyklus stávajících platforem.

Současně se stále ještě neočekává dosažení vrcholů prodejnosti současného hardwaru a softwaru, k čemuž v minulosti došlo vždy zhruba rok před nástupem další generace videoherních systémů. Odhad z Wedbush Morgan Securities dále hovoří v tom duchu, že bude pokračovat dominance konzole Wii, která v roce 2011, v celosvětovém měřítku, zaznamená na 93 milionů prodaných ks. Zajímavá je ovšem predikce, že na druhém místě má být PS3 - 49 milionů ks, a nakonec X360 - 44 milionů ks.

V oblasti handheldů Nintendo DS dosáhne hranice 130 milionů ks, PSP bude mít téměř o polovinu méně, nějakých 69 milionů rozprodaných ks.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles