If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nová hra s Vetřelcem jako Dead Space

Bát se budete, ale i kvůli tvůrcům Total War?

Může za to tweet zjevně nezasvěceného ministra britské vlády: "Skvělá návštěva u Creative Assembly, jedněch z nejlepších vývojářů. Nyní nabírají pro nový trhák s tématikou Vetřelce." Studio známé díky sáze Total War poté muselo chtě nechtě potvrdit, že to je pravda a že dělá na zatím neohlášené hře Aliens. Vznikne pouze pro konzole.

Jak dodatečně vyšťouralo CVG, nová hra s Vetřelcem bude něco podobného jako Dead Space 2. Doslova takhle to prohlásil kreativní ředitel Creative Assembly. "Půjde o AAA titul a pro rozjetí jeho vývoje na plné obrátky nyní rozšiřujeme tým náš ze 160 na 200 lidí."

Není se však třeba bát, že by vývojáři jednoho dne dodělali Total War: Shogun 2 a druhý den se ti samí lidé z nařízení Segy (majitel) pustili do tvorby akční hry. Creative Assembly mají několik různých týmů, které se orientují i na jiné žánry (viz dříve Viking: Battle for Asgard, Spartan: Total Warrior nebo porty pro EA).

Důležité je, že nového Vetřelce kutí přímo britská centrála, nikoliv jejich detašované pracoviště v Austrálii podepsané pod Stormrise - posledním pokusem o vyjetí ze zavedených kolejí Total War, který předloni propadl jak v recenzích, tak prodejně.

A jak se nápad na tuhlenovou hru s Vetřelcem zrodil? Creative Assembly samozřejmě věděli, že Sega vlastní práva na Aliens, tak za pouhých šest týdnů spíchli demo, té se velmi líbílo a bylo to. Jejich cílem je, aby hra byla přístupná širokému publiku (Kinect ani Move však podporovat nebude) a zároveň aby nedoplácela na nešvar licencovaných kousků, kterými hardcore hráči obvykle opovrhují. Tvůrci by se chtěli přiblížit něčemu jako Batman: Arkham Asylum.

Jestli Sega vedle této nové (zřejmě third-person akce / akční adventury asi až na rok 2012, protože na E3 nebude oznámena), pořád počítá i s odkládanou a problémy sužovanou vojenskou týmovou střílečkou Aliens: Colonial Marines od Gearboxu, není jasné. Jisté oproti tomu je, že Creative Assembly do budoucna zachovají i svůj tvůrčí tým Total War, takže po Shogun 2 bude pokračování.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Aliens vs. Predator (working title)

PS3, Xbox 360, PC

Aliens: Colonial Marines

PS3, Xbox 360, Nintendo Wii U, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments