If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nová mobilní aplikace Eurogameru

S přehráváním videí v HD a čtivem do kapsy. Zdarma.

Doba je pořád uspěchanější, lidé mají čím dál méně času a ke konzumaci obsahu z oblíbeného serveru stále častěji dochází za pochodu. V autobuse či ve vlaku, ve škole, na výletě, při čekání ve frontě nebo kdekoli jinde, aby se zužitkovala každá volná chvíle nebo naopak zabil čas. A když se člověk dokodrcá z práce domů, není příjemnější počíst si nebo si něco pustit v leže třeba na pohovce, když u počítače předtím seděl celý den?

Tyto trendy po masovém rozšíření chytrých mobilů už dlouho reflektuje mobilní verze webu, která se ani dosud v herní branži bohužel nestala standardem. A nyní se k ní přidává ještě něco mnohem šikovnějšího, co rovněž zatím žádný jiný český herní web nemá - vlastní mobilní aplikace Eurogameru pro iPhone, iPad a iPod.

Nedávno prošla certifikací u Apple a nyní je ke stažení z Apple Store. Jmenuje se Eurogamer Free, má 5 MB a tyká si s iOS firmware ve verzi 4.2.

Přehrávání všech videí z EurogamerTV přímo do vašeho mobilu v různé kvalitě (včetně HD) je nepochybně největším lákadlem této aplikace. Sice to jde i na současné desktopové verzi stránek, ale tady je to příjemnější a jednoddušší. Už nic vám nebrání ve shlédnutí těch desítek přidávaných videí každý den.

Samozřejmě v ní můžete číst všechny naše články, prohlížet si galerie, přihlásit se na svůj uživatelský účet na EG a psát do diskusního fóra. App v kompletně přepracované verzi 5.0 také běží mnohem svižněji.

Důležité je, abyste po úvodním spuštění aplikace v nastavení jazyka (Settings - Change Language) vybrali "Czech" a potvrdili tuto volbu tlačítkem "SELECT" těsně nad tím (lze provést i automaticky detekcí výchozího jazyka v telefonu). Přepnete se tak na český Eurogamer, což dříve nešlo.

Vlastní aplikaci pro majitele mobilního telefonu s Androidem, Windows Mobile nebo Symbianem neplánujeme. Nemusí je to však mrzet, protože i pro jejich zařízení bude ještě letos optimalizována speciální verze nového designu EG11 (podobně jako jeho odnož navržená pro tablety).

Na závěr to hlavní: aplikace Eurogameru pro iPhone/iPad/iPod je natrvalo a pro časově neomezené užívání všech funkcí dostupná zcela zdarma. Pro skalní příznivce Eurogameru ještě existuje možnost upgradu za 1,59 eura pro odstranění reklam, z nichž se financoval vývoj.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments