If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nová služba s předplatným na hry Xbox Game Pass

Zásadní oznámení.

Tak, jako EA mají EA / Origin Access a Sony zase streamovací PlayStation Now, Microsoft se rozhodl přijít s něčím podobným. Herní trh se stále neustále mění a je potřeba ještě nějak "protočit" starší konzolové hry, které třeba ani ve slevách tolik nefrčí, i zareagovat na bazarovky.

Dnes odpoledne ohlásil novou službu Xbox Game Pass, ve které za měsíční poplatek 10 dolarů získáte neomezený přístup k více než 100 starším hrám pro Xbox One či X360 (přes zpětnou kompatibilitu).

Vše se naostro rozjede někdy na jaře (nyní pro vybrané insidery) a potvrzena je přítomnost hitů jako Halo 5: Guardians, Payday 2, NBA 2K16 či SoulCalibur I. Z vydavatelů přislíbili účast 2K, 505 Games, Bandai Namco Entertainment, Capcom, Codemasters, Deep Silver, Focus Home Interactive, SEGA, SNK Corporation, THQ Nordic, Warner Bros. Interactive Entertainment a Microsoft Studios.

Microsoft ve zjevné narážce na PS Now zdůraznil, že půjde o stáhnutelné plné hry do vašeho Xbox One, což zaručí hladký zážitek bez závislosti na internetovém připojení během hraní.

Hry se mají každý měsíc lehce obměňovat, tzn. budete do té dostupné knihovny dostávat neustále nové, jako to funguje třeba u EA Access. Všichni členové programu Xbox Games Pass také získají slevu na nákup veškerých DLC a ostatních her pro X1.

Comments