If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nová týmová akce FireFall od Red 5

Střílecí MMO se stovkami hráčů?

Na PAXu tak trochu zapadlo oznámení, že studio Red 5 oznámilo FireFall, novou týmově orientovanou střílečku.

Red 5 si založili pánové Mark Kern a Scott Youngblood. Youngblood byl hlavním designérem Tribes a Kern svého času vedl vývoj World of WarCraft, takže žádná ořezávátka.

FireFall zatím nemá přesnou kostru a nevíme, jestli to bude MMO nebo něco ve stylu TF2, ale vývojáři o něm mluví jako o něčem, co „spojí stovky hráčů dohromady" v „dynamickém otevřeném světě s intenzivním kompetitivním multiplayerem a kooperativní hratelností v obrovském měřítku."

Hra bude k dispozici zcela zdarma a bude poháněna mikrotransakčním modelem, kterým má „umožnit hráčům zažít každý detail živoucího světa bez nutnosti utratit jedinou penny." Zároveň bude ve hře i obchod, ve kterém budou dostupná volitelná vylepšení. O těch zatím zakladatelé Red 5 mlčí.

FireFall se odehrává na zdevastované Zemi za 200 let, na které bojují přeživší s rasou jménem The Chosen (Vybraní). FireFall se pokusí odlišit od konkurence pomocí tzv. „battleframes", což jsou předměty, kterými si hráči upraví své postavy do požadované třídy a herního stylu, který jim vyhovuje.

„Když jsem založil Red 5, věděl jsem, že chci udělat něco jiného, než jsem dělal doposud." Řekl Kern, který je zároveň šéf a hlavní kreativní ředitel v Red 5. „ Chtěl jsem vzít to nejlepší z toho, co jsem se naučil na online hrách a přenést to do stříleček."

Zároveň bude ve hře i obchod, ve kterém budou dostupná volitelná vylepšení. O těch zatím zakladatelé Red 5 mlčí.

FireFall by měl vyjít ke konci roku 2011.

Tagged With

Comments