If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nová úroveň bazarového prodeje

Začíná to připomínat zastavárnu.

Všechny herní obchody v obchodním řetězci Gamestation v Anglii dnes rozdávají letáky, které upozorňují na novou službu. Pokud potřebujete peníze, jednoduše přinesete do Gamestation své hry či konzoli a Gamestation ji od vás odkoupí. Navrch ještě s možností zpětného odkupu do 28 dnů od doby, kdy jste jim to prodali.

V podstatě se jedná o takovou herní zastavárnu. Přinesete hry, dostanete za ně peníze, a pokud se vám po nich zasteskne, můžete si je odkoupit zpátky do svého vlastnictví. Podmínkou je mít 18 let a prokázat se občanským průkazem. Na první pohled pěkná věc, když se potřebujete zbavit starších her.

Na druhý pohled věc, která o to víc rozzuří vydavatele a vývojáře. Ti brojí proti těmto praktikám již od pradávna, ale nyní se ozývají častěji. Z prodejů bazarových her totiž nemají vydavatelé ani dolar a tak se snaží, seč jim síly stačí, aby těmto prodejům zabránili. Každý to dělá po svém – někdo pumpuje do hry DLC téměř každý měsíc (Borderlands, Fallout 3...), jiný přikládá ke hře jednorázové klíče pro online obsah (EA) a někdo raději nabízí co nejlepší přidanou hodnotu (Battle.net).

Obchodům se ale prodej bazarových her zamlouvá, protože všechny peníze z těchto prodejů jdou do jejich kapes, na rozdíl od klasického „prvního“ prodeje. Gamestation na to jde chytře, ovšem u vydavatelů jistě propadne v ještě větší nemilost.

Tagged With

Comments