If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nová vlna banů Xboxu blokuje víc věcí

Nelze ukládat na HDD, nefungují savy.

Únik hry Modern Warfare 2 pro Xbox 360 poněkud vyděsil Microsoft a tak začala nová vlna banů na Xbox Live, která následuje vždy poté, co unikne nějaká velká hra dříve, než se začne prodávat (podobná vlna následovala v nedávné době po úniku Halo: ODST a Forza 3). Tentokrát je ale Microsoft agresivnější, než býval.

Dříve jste při banu na Xbox Live přišli o jedinou funkci konzole – tedy přístup na Marketplace, kde si můžete nakupovat DLC a jiné hry. Neměli jste přístup k updatům her a samozřejmě k multiplayeru. Teď se zdá, že ban na Xbox Live zablokuje mnohem více funkcí.

Uživatelé, kteří dostali ban na Xbox Live v poslední vlně, všichni svorně tvrdí, že přišli o možnost ukládání her na svůj HDD v konzoli. Vždy, když chtějí hru zkopírovat, napíše jim konzole "porušení souborů". Hraní z DVD disku funguje, stejně tak ukládání pozic na HDD.

Se savy je ale jiný problém. Nelze je přenést na jinou konzoli. Dříve, když někdo dostal ban na Xbox Live, jednoduše si koupil novou konzoli, převedl na ni své uložené pozice a achievementy a pokračoval v hraní dál. Nyní už jsou vaše úspěchy a uložené pozice nadobro zaseknuté v zabanované konzoli.

Co nepotěšilo také hodně lidí, s banem vám už nebude fungovat ani Media Center Extender, s jehož pomocí jste mohli přes Xbox 360 přehrávat DivX filmy a podobné formáty. Ten se totiž nyní připojuje pro ověření na Xbox Live, i když třeba běží jen na domácí síti (komunikuje se stolním počítačem).

Spekuluje se, že s posledním updatem Dashboardu se do všech konzolích tajně nakopíroval "blokovací software", který se při banu aktivuje.

Tagged With

Comments