If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nové brněnské studio kutí historickou strategii

Členy rodiny THQ Nordic.

THQ Nordic představuje nového člena své herní rodiny, brněnské studio Ashborne Games, které pracuje na nové herní značce v žánru historických strategií s RPG prvky.

Tuzemské studio s bohatými zkušenostmi z her jako jsou Arma, Mafia, Silent Hill: Downpour, Vigor nebo UFO trilogie, se nyní soustředí na vývoj zmíněné nové herní značky. Mezitím moravský tým také podporuje plné vydání hry Comanche v Early Access na Steamu a Game Preview na Microsoft Store. V této hře chystá nový herní mód pro jednoho hráče.

"Chceme se zaměřit na herní žánr, který v nás vzbuzuje vášeň, což jsou strategie a RPG. Náš cíl je vytvářet autentické herní zážitky s důmyslnými systémy podněcující k opakovanému hraní. Věříme, že něco takového na herním trhu chybí," říká kreativní ředitel Karel Kališ, bývalý redaktor a zaměstnanec Bohemia Interactive.

Hlavním cílem Ashborne Games je využívat vlastních zkušeností i technologických výhod Unreal Engine 4 při tvorbě strategií s RPG prvky. Studio v současnosti zaměstnává 38 vývojářek a vývojářů a hledá další. Otevřené pozice si prohlédněte na kariérních stránkách studia či LinkedIn.

Od roku 2011 THQ Nordic představuje světové herní vydavatelství a společnost vývojářů. Firma byla založena ve Vídni a společně s pobočkami v Německu, Švédku, Finsku, USA a v dalších státech zaštituje známé herní značky jako Darksiders, MX vs. ATV, Destroy All Humans, Wreckfest, Titan Quest, Biomutant, Gothic, ELEX, Kingdoms of Amalur a mnoho dalších.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments