If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nové Far Cry mezi pěti velkými hrami UbiSoftu do jara 2021

Aktualizované plány + komentář.

V tomto neurčitém oznamování dalekonosných plánů má francouzský vydavatel dlouhou tradici. Problémem je, že to bývají jen vějičky pro důvěřivé akcionáře, protože většinu těchto slibů beztak obvykle nedodrží a dochází k častým skluzům do příštích fiskálů.

UbiSoft přesto hodlá ve fiskálním roce mezi dubnem 2020 a březnem 2021 vydat celkem pět velkých AAA her. Důležité je, že všechny tyto tituly budou podporovat i nextgen konzole s HD patchem.

Výslovně uvedl, že mezi ně patří odkládaní Watch Dogs: Legion, Gods and Monsters a Rainbow Six: Quarantine. Plus dvě ještě neohlášené hry řadící se k největším sériím firmy, což nemůže být nic jiného než Assassins Creed a Far Cry, o jehož pokračování zde slyšíme vůbec poprvé.

Jak UbiSoft tyhle hry rozloží do svého kalendáře mezi podzimem a jarem příštího roku, to zůstává záhadou. Určitě by dle našeho názoru nebylo moudré vypouštět vikingský Assasins Creed (údajně i se zastávkou na britských ostrovech) v tom samém termínovém okně jako téměř hotové Watch Dogs Legion z Londýna. Nějakou předběžnou Early Access verzí překopaného Rainbow Six s méně misemi by se nepohrdlo v "hluché" zimě. Ale kam pak s tím novým Far Cry? Mít ho jako startovní hru pro nextgen by bylo více než vítané, pokud se tedy stihne, což nezní moc reálně.

Gods and Monsters bohužel o prázdninách nehrozí, protože první tři z těchto her vyjdou dle UbiSoftu až mezi říjnem a prosincem 2020, zatímco zbylé dvě hry v 1. čtvrtletí 2021. Šéf firmy Yves Guillemot je spokojen s tím, jak jsou tituly pestré a jak každý staví na jiných pilířích. Podle něj mají dobře vybalancovaný jízdní řád. Chybět nemají doplňkové hry typu Roller Champions, prý s hlubokou sociální vrstvou.

O těchto pěti titulech bychom se měli více dozvědět až někdy v květnu (neplést to za představení PS5). Leč hry jako Splinter Cell, Skull and Bones či Beyond Good and Evil 2 v lineupu chybí a UbiSoft potvrdil, že minimálně poslední jmenovaná hra nevyleze dříve než koncem 2021. Možná i kvůli iniciativě Aby byly hry méně na jedno brdo. UbiSoft sáhl do pařížského mozku.

Comments