If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nové PSP bude mít dotykové ovládání

Je představováno předním výrobcům.

Prolomení ochrany konzole Playstation 3, což opravdu nezaznělo na tiskovce Sony na Gamescomu, není jediná dnešní zpráva týkající se Sony. Jak se zdá, skutečně připravují nástupce jejich PSP a představují ho nyní předním herním vývojářům.

Podle některých zdrojů by velikost nové generace PSP měla odpovídat dnešnímu PSP-3000 a na zadní straně by mělo být zařízení dotykové.

Informaci potvrdily celkem tři na sobě zcela nezávislé zdroje, které měly nové PSP už možnost vidět a vyzkoušet si ho. Tvrdí, že displej ve velice detailní a hodně kontrastní a světlý, ale hlavní revolucí je způsob, jakým by se měly nové PSP hry ovládat. Na zadní straně je totiž dotyková oblast.

Podle všeho by také zařízení mělo používat pouze SD karty, nikoliv tedy už fyzické UMD disky. Vývojářům byly na zařízení předváděny dema, která v Sony vytvořili interně.

Dotykové ovládání by tak mělo nahradit klasická tlačítka? S tím jistě nebude spousta hráčů spokojena. Není jasné, kdy by měl jít nový přístroj do prodeje. Některé zdroje spekulují, že by to mohlo být již koncem roku 2011, ale ostatním to připadá příliš optimistické - zbytek očekává, že to potrvá ještě pár let.

Tagged With

Comments