If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový iPhone odhalen?

Někdo jej zapomněl v baru. Cože?

Vypadá to jako nějaký vtip - někdo prý zapomněl iPhone v baru, někdo jej našel a zanesl redaktorům Gizmoda. Ti jej řádně prozkoumali, šroubek po šroubku rozebrali a zjistili, že se velmi pravděpodobně skutečně jedná o zbrusu nový, zatím neoznámený iPhone. Ono to celé možná i nějaký vtip bude - fotky (údajně) nového iPhonu na internetu kolují již nějaký ten pátek (konkrétně od února), tudíž následující informace berte s rezervou:

Mezi novinky by se měla zařadit především kamera na přední straně nad displejem, umožňující videohovory a videokonference. Zásadně vylepšen by měl být i foťák/kamera na zadní straně, která prý bude mít mnohem větší čočky, než na modelu 3GS. Samotné focení bude lepší, protože přibyl i blesk. Namísto standardní SIM karty bude nový iPhone podporovat pouze Micro-SIM, stejně jako iPad. Změnu by měl prodělat i displej, který bude mít rozlišení až 960 na 460 bodů.

Mezi změny patří výrazná úprava designu. Zadní strana je nyní kompletně plochá a je vyrobena buď ze skla (pravděpodobnější varianta), keramiky, nebo speciálního plastu. Kolem dokola je hrana z hliníku (ten Apple velmi rád používá u svých notebooků). Samotná velikost displeje bude o ždibec menší, ale s vyšším rozlišením. Nový iPhone je o 3 gramy těžší, než model 3GS a všechno prý také působí mnohem “hranatěji”, než starší zaoblené modely. Baterie by mohla vydržet déle, je totiž o 16% větší. Všechny interní komponenty jsou výrazně zmenšeny a nejvíce prostoru tak zabírá samozřejmě baterie.

Redaktoři Gizmoda se bohužel nedostali přes úvodní obrazovku “Připojte se k iTunes”, tudíž nevíme žádné další informace. Snad jen to, že nový iPhone by měl být poháněn operačním systémem iPhone OS 4, který byl nedávno představen.

Poměrně zásadním důkazem, že se nejedná o podfuk, ale o skutečný prototyp, nebo možná o téměř finální model nového iPhonu, je nejen značení na všech vnitřnostech - ty jsou označeny jako APPLE. Především se ale potvrdilo, že zaměstnanec Applu skutečně ztratil protopyp iPhonu a Apple jej chce zpátky.

Vzhledem k tomu, že má být nový iPhone vybaven pouze Micro-SIM portem, nebude do něj možné strčit klasickou SIM kartu. Tudíž se zamezí dovážení přístrojů z USA. Operátoři Micro-SIM v ČR zatím uvádět neplánují. Nový iPhone by lokální operátory jistě popohnal, poněvadž by byl dostatečnou motivací pro uvedení Micro-SIM. Micro-SIM je kromě velikosti naprosto identická s klasickou SIM kartou, tudíž by možná pomohlo “obstřižení po domácku”. Tím byste ale porušili smluvní podmínky. Nezbývá než počkat, co na nový iPhone naši operátoři řeknou a jak rychle zareagují.

Výše uvedené informace vypadají poměrně uvěřitelně a především ony dva důkazy ukazují, že se s velkou pravděpodobností jedná o prototyp nového iPhonu. Oficiálně bychom se jej měli dočkat ještě letos na podzim. Fotky a videa nového iPhonu najdete na Gizmodu.

Tagged With

Comments