If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový patch pro Dragon Age

Verze 1.02 opravuje spoustu věcí.

Po prvním patchi PC verze Dragon Age: Origins, která zejména trošku zjednodušovala obtížnost, je tu další. Ten opravuje spoustu dalších věcí. Zároveň je patch 1.02 k dispozici i pro PS3 a Xbox 360 verzi.

Patch opravuje vyváženost některých zbraní a dalších prvků: vyváženější jsou dýky, rychleji se regeneruje mana a stamina, pokud jsou na nízké hranici, pokud máte vyšší level, také se rychleji stamina a mana regeneruje při obvyklém průzkumu prostředí. Naopak menší trvání mají kouzla jako Force Field, Crushing Prison, Cone of Cold a Blizzard. Zjednodušeny byly také některé konkrétní bitvy, u kterých v Bioware usoudili, že obtížnost je až příliš vysoká.

Trošku vylepšena byla také umělá inteligence. Když jste například členovi party nastavili jako bojovou techniku obranu, nepřestane už útočit po vyvolání kouzla nebo talentu. V některých případech také členové party nedokázali určit, zda má někdo málo many nebo staminy, což už by se nemělo dít.

Důležitým vylepšením je, že bonusové předměty, které máte od začátku hry, vám už nezmizí po dokončení úvodní části hry za trpaslíka. Při útoku na Redcliffe se už také nemohou nepřátelé objevit na místech, které by vám znemožnily pokračování ve hře.

Patch také opravuje pár PC specifických věcí. Na kompletní seznam se můžete podívat například zde.

Mimochodem, Dragon Age: Origins byl nedávno také serverem Gamasutra označen za nejlepší PC hru roku 2009. Líbilo se jim zejména, že ovládání bylo přímo určeno pro klávesnici a myš, a že na žádné jiné platformě se ta hra nehraje lépe. Plus se jim samozřejmě líbil příběh a fakt, že se dlouho nestalo, aby se tak moc zajímali o postavy, se kterými hrají.

Comments