If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový Steam již v pondělí

Moderní vzhled a zásadní vylepšení.

Už příští pondělí, tzn. 26. dubna, bude k dispozici ostrá verze nového Steamu. Na vnitřnostech se nic moc nemění, ale zevnějšek doznal výrazného přepracování a vylepšení. Nový interface mohli zájemci vyzkoušet během bety, která trvala přes 2 měsíce.

Valve nyní na fórech děkují hráčům, kteří se zúčastnili beta testování. Během bety se prý díky účasti tolika zájemců vychytalo obrovské množství chyb a celkově to přispělo k větší stabilitě a použitelnosti, než dříve. Beta je stále otevřená, takže kdo nevydrží do pondělí, může nový vzhled Steamu okusit již nyní.

Z nejzásadnějších změn jmenujme například výrazně upravený systém přátel. V novém Steamu budou mít hráči k dispozici ještě více informací o svých přátelích za každé situace, ať už ve hře, nebo mimo ni. Co vaši přátelé hrají, uvidíte již z vašeho seznamu her a na stránce s obchodem bude seznam her, které si vaši přátelé zakoupili jako poslední. Kdo hraje danou hru, uvidíte i na stránce každé jednotlivé hry v obchodě.

Přibude též nová stránka s herními novinkami. Bude se jednat v podstatě o RSS z některých herních webů. V RSS budou například Rock, Paper, Shotgun, nebo Shacknews. Novinky si budou moci hráči prohlížet pouze jako nadpisy, nebo i jako celé články. Novinky příbuzné k jednotlivým hrám se budou zobrazovat i na kartách her v obchodě.

Přepracování se dočká i zobrazování achievementů, které se bude zobrazovat přímo ve vašem seznamu zakoupených her. Když jsme u seznamu zakoupených her, nemůžeme nezmínit zásadní novinku i pro něj - konečně si budeme moci vytvářet vlastní kategorie a třídit hry dle vlastního uvážení. Tuto funkci ocení především ti, jejichž seznam zakoupených her již přetéká a je v něm nepořádek.

Změnu prodělá i zobrazování stahování, systém pozvánek, Steam Cloud i integrovaný prohlížeč. Ten by měl být mnohem rychlejší a příjemnější - bude jej totiž pohánět moderní WebKit (jádro, které využívá Chrome či Safari), na rozdíl od předchozího Internet Exploreru.

Obecně je hlavním cílem nového Steamu především větší přehlednost, jednodušší ovládání a zvýraznění jak her, tak funkcí Steamu. Vše by mělo být přehlednější, rychlejší a pohodlnější. Kompletní seznam změn naleznete zde.

Tagged With

Comments