If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový Unreal Tournament si svépomocí musejí vyrobit sami hráči

Pak bude zdarma s tržištěm + trailer.

Bylo to podezřelé už pouze z faktu, že ještě v březnu Epic oficiálně tvrdil, že žádný Unreal Tournament nechystá. A najednou se zčistajasna zhmotnil k dnešnímu oznámení v živém vysílání. Ano, tipovali jste správně, bude to podobně crowdsourcované jako u EverQuest Next Landmark či Project CARS. Čili ještě se takříkajíc nekoplo do země a skoro všechno bylo hozeno na bedra komunity.

"Dnes se začíná psát budoucnost Unreal Tournamentu a jsme šťastní z toho, že se tak děje ve spolupráci s vámi. Sestavili jsme malý tým UT veteránů, kteří dnes začínají na projektu pracovat. Každé rozhodnutí, od designu po artworky, bude transparentní a otevřené, jako výsledek kooperace mezi Epicem, fanoušky UT a vývojáři na Unreal Engine 4, o němž budou referovat pravidelné aktualizace na Twitchi," vysvětlil Epic a vyzval zájemce k vytvoření si účtu zdarma a zapojení se.

Je zkrátka příliš zaměstnán jinými projekty s mnohem větším komerčním potenciálem, než aby plýtval čas a zdroje na plnohodnotné pokračování staré série vlastními silami a pod svým jménem. Ale zase nechce vyloženě bránit skalním fanouškům, aby si Unreal Tournament vytvořili sami a měli ho tak přesně podle svého gusta, jak v současnosti frčí. A jen tak mimochodem to trochu zpropaguje nedávno zlevněnou licenci na Unreal Engine 4, případně to bude sloužit jako líheň talentů, což se obojí vždycky hodí, ne?

Epic varoval, že potrvá mnoho měsíců, než vznikne první hratelná alfaverze (přístupná veřejnosti), vracející se ke kořenům série UT, čili žánr kompetitivní FPS. Tohle není nějaký remake, nýbrž nový projekt úplně od nuly. Až bude hotov, bude šířen pro všechny zdarma (nikoli jako Free-2-Play) na operačních systémech Windows, Mac a Linux. Poté by se mělo eventuálně otevřít tržiště, skrz nějž budou moci nadšenci šířit své modifikace, grafiku, levely nebo jiný obsah. Buď zdarma či za peníze, to záleží jen na nich, a z tržeb pak půjde polovina do kapsy Epicu, z čehož zaplatí své náklady.

"Tento přístup k vývoji je pro nás v Epicu něčím úplně novým, takže se čas od času může stát, že se něco pokazí, když celý zdrojový kód a obsah bude v reálném čase dostupný vývojářům na UT4 enginu skrz GitHub. Počítejte také s tím, že se bude muset učinit spousta obtížných rozhodnutí a že ne každý vysněný prvek se do hry ve finále dostane. Ale pokud jste fandou UT nebo se jen chcete přiučit, jak se vyvíjejí hry, přidejte se k nám, bude to zábava," vybízí držitel značky ve fóru.

Aktualizace 9.5. 01:00 - projekt už má dokonce i svůj oficiální trailer:

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments