If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový velký Hitman zrušen, namísto něj jen díl pro iPhone a Android

Zpráva, která nepotěší hardcore hráče.

UPDATE - Velký Hitman přeci jen bude, ale jen od Dánů z IO.

Když vloni ve Square Enix proběhly personální změny a změna firemní strategie po nesplnění cílů s odbytem zejména Hitman: Absolution, ale i Sleeping Dogs nebo Tomb Raidera, nevěděli jsme, čeho se přesně dotknou. Thiefa nestihly, protože byl už příliš daleko ve vývoji, ale kladivo tehdy dopadlo na jiný, ještě oficiálně neohlášený projekt, což bude mrzet hardcore hráče.

Pobočka vydavatele v Montrealu dělala už od 2011 na konceptu nového dílu Hitmana primárně pro nextgen platformy, který měl být restartem série s novým hrdinou i více futuristickým vizuálním stylem. Avšak jak dnes vyšlo najevo z profilu zaměstnanců na LinkedIN, kterého si všiml VideoGamer, tato hra byla vloni zrušena. Měla obsahovat first-person i third-person pohled kamery, včetně online žebříčků či mikrotransakcí.

Namísto ní se jiné vedení Square Enix rozhodlo upřednostnit novou Hitman hru pro mobilní/tabletová zařízení iOS a Android, na níž vloni v létě převelelo tyto lidské i finanční zdroje.

Značka Hitman tak nadále zůstane v rukou jen dánským tvůrců z IO Interactive, namísto jejich zamýšleného střídání se s kolegy z Montrealu. Čili příští velký a ambiciozní Hitman, pokud po Absolution vůbec nějaký bude, může zabrat opět mnoho let vyrobit.

Zvláštní je, že Square Enix/Eidos Montreal mají vedle dokončovaného Thiefa na konec února ještě pracovat na nějaké nové, zatím neoznámené third-person akční adventuře pro PS4/X1, což vypadá na nějakou novou značku, pokud tedy nejde jen o neaktualizovaný profil zaměstnance.

Starší uniklé koncepty ze zrušeného Hitmana:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Hitman Absolution

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments