If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový Xbox 360 potvrzen pro rok 2010

S vestavěnou, na pohyb citlivou kamerou.

Jestliže vám neunikly dřívější spekulace o příchodu nové verze hardwaru X360 - bundlované s Projectem Natal, je tu navýsost zajímavé pokračování příběhu. Steve Ballmer, šéf Microsoftu, totiž včera potvrdil, že v roce 2010 se na trhu objeví nová, vylepšená verze X360 s vestavěnou kamerou.

Ačkoliv o Projectu Natal, při téhle příležitosti, tedy výslovně nepadla ani zmínka, přímo se nabízí jeho účast. Balmer totiž dále zmínil přirozený interface, resp. skutečnost, že kamera bude schopná rozeznávat pohyb a hlas, odkud je to právě k Projectu Natal hodně blízko.

Nicméně je trochu zvláštní, že Microsoft stále nevydal žádné oficiální stanovisko, takže se zdá, že Balmer "trochu" předstihl PR oddělení. Také by bylo třeba zmínit přetrvávající, řekněme nedůvěru či určitou pochybnost, jestli může Project Natal skutečně fungovat způsobem, jakým to bylo na E3 prezentaci, kde mnohým vyrazil dech.

Skoro se nabízí paralela s aplikací Home od Sony, která svého času ohromila E3 výstavu, aby se pak přes několik odkladů svého vydání mohla na PS3 trochu lopotně rozeběhnout k zítřkům, které by se teprve blížily původním plánům a předpokladům. Nebude na tom Project Natal, který ve své revoluční vizi předběhl nejenom konkurenci, ale i dobu, nakonec stejně?

Tagged With

Comments