If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Spekulace: Nový Xbox drahý a ohlášen 21. května?

Prý bude i levnější verze s úvazkem.

Americký reportér Paul Thurrott mluvil se serverem What The Tech a prozradil několik zajímavých věcí o novém Xboxu. A nelze je brát na lehkou váhu, protože je v jistých kruzích známý svými věrnými leaky z Microsoftu.

Microsoft měl podle jeho informací nový Xbox odhalit již koncem tohoto měsíce, o čemž se mluvilo už dříve, ale z neznámých důvodů svou konferenci posunuli.

Xbox nové generace bude postavený na Windows 8, bude mít Blu-ray mechaniku a do prodeje by se měl dostat už v listopadu.

"Durango bude drahé, za 500 dolarů. Za 300 dolarů s předplatným. V této relaci," tvrdí známý americký novinář. 500 dolarů je v čistém přepočtu zhruba 10 tisíc korun. Nepředpokládá, že by se u nás konzole Xbox s předplatným prodávala také v ČR, ale kdo ví - upíšete se na rok placení Xbox Live a budete mít levnější verzi.

"Novou konzoli oznámí 21. května," říká novinář Paul Thurrott. Paul Thurrott také potvrzuje už dřívější informace, že se bude prodávat i extrémně levný Xbox s kódovým názvem Stingray za 99 dolarů, který bude zaměřen zejména na multimédia.

Také se vyjádřil k always-on nutnosti připojení konzole. Říká, že je to ve specifikacích už dlouho. Píše se tam doslova "vyžaduje internetové připojení k používání".

Microsoft se mezitím omluvil za věci, které psal jejich kreativní ředitel na Twitter. Zajisté si pamatujete kauzu s tím, jak psal na always-on připojení v novém Xboxu "smiřte se s tím". Microsoft se omluvil, že jde o osobní názor zmíněného člověka a nejedná se o oficiální stanovisko, ale zajímavé je, že nepopřeli, že by jejich nový Xbox takovou nutnost měl. Na druhou stranu, o novém Xboxu ještě nemohou vůbec mluvit.

Tagged With

Comments