If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový Xbox by se prý mohl jmenovat Xbox Next

Nebo také Xbox 8. Nebo prostě Xbox.

Mezi herními novináři je pro projekt Durango, tedy novou generaci konzole Xbox, tak nějak zavedeno celkem logické označení Xbox 720. Vychází to z Xbox 360, který tehdy vznikl jednoduše proto, aby se nová konzole od Microsoftu nejmenovala Xbox 2, když v té době vycházelo PlayStation 3 (zákazníci by si mohli myslet, že je PS3 o generaci dopředu). Skutečný název nové konzole zatím nikdo neví a neví to prý dokonce ani lidé v Microsoftu.

Podle důvěryhodného zdroje serveru VR Zone se uvažuje o několika možnostech názvů a rozhodnuto by mělo být v první třetině roku 2013. A na E3 má být už nová konzole společně s jejím názvem představena.

Údajně se ve finále uvažuje o celkem třech názvech. První je Xbox 8, vycházející z toho, že Microsoft vydává Windows 8 a Windows Phone 8. Další možností je pojmenovat konzoli jednoduše Xbox a uvažuje se také o názvu Xbox Next.

Podle stejného zdroje by měla být nová konzole na E3 představena na speciálním setkání, kam hodlá Microsoft pozvat také spoustu celebrit, aby se o tom všude psalo.

Už se tak nějak všeobecně ví, že nová konzole běží na hardwaru od AMD, od kterých bude v Xboxu také grafická karta. Původní Durango Development Kit prý obsahoval osmijádrový procesor, 8GB DDR3 paměti a grafickou kartu od nVidia GTX 570. Nový kit by měl mít také osmijádrový procesor, ale od AMD.

Tagged With

Comments