If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

O čem má být Modern Warfare 3?

Asi vypukne třetí svěová válka podobná Battlefieldu.

Když v tomto ohledu neuspokojily zprávy z noční konference Activision, hlad po informacích o Modern Warfare 3 uhasilo dnes odpoledne alespoň Kotaku.

Šéfredaktor tohoto nejvíce respektovaného blogu v herním průmyslu měl možnost mluvit s lidmi, kteří už hru na vlastní oči viděli a byli ochotni podělit se o detaily pod rouškou anonymity (tipujeme významné obchodní partnery). Podle nich skutečně posune hranice žánru moderních FPS, jak slibuje výrobce.

Příběh Modern Warfare 3 má přímo navazovat na závěr druhého dílu, kdy byla odpálena atomová nálož, která vyřadila z provozu veškerá elektronická zařízení. Vrátíí se snad i staří známí kapitáni John "Soap" MacTavish a John Price.

Hra prý začne v napjaté atmosféře celosvětové krize, ale nemá se odehrávat pouze na pozadí nastalé ruské invaze do USA (jako třeba Homefront). Hlavní novinkou třetího dílu má být jeho mnohem větší a epičtější rozsah. Kotaku z toho usuzuje, že série událostí zřejmě zapojí do konfliktu další země a může vyústit až v třetí světovou válku.

Dějištěm Modern Warfare 3 se prý často stane městské prostředí, které dost připomíná americké mise z Modern Warfare 2. Po ulicích a v husté zástavbě se do válčení zapojí tanky či jiné vojenské vehikly.

Bojovat se údajně bude na rozlehlejších mapách se zničitelným prostředím, čímž se MW3 (asi ne náhodou) velmi podobá konkurenčnímu Battlefieldu 3, který vyjde ve stejnou dobu.

Vývojářem MW3 mají nakonec být přímo Infinity Ward, kterým Sledgehammer Games pouze asistují. Activision zatím oficiálně tyto zvěsti nijak nekomentovali a na potvrzení těchto zpráv si zřejmě musíme počkat až do E3.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments