If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

O hyenách ještě jednou a podrobněji

"Boháči nás okrádali, teď okrademe my je".

V návaznosti na pár dnů staré oznámení multiplayerové first-person střílečky Hyenas od Creative Assembly přinášíme ještě oficiální tiskovou zprávu od distributora Cenega Czech, kde je pár dalších detailů:

"Společnost SEGA Europe Ltd. představila hru HYENAS, ambiciózní vesmírnou střílečku pro více platforem od celosvětově uznávaného studia Creative Assembly™.

Hra HYENAS odvážně vstupuje do nejkompetitivněšího herního žánru s cílem dostat se do rukou těch nejdůležitějších kritiků. Pokud se chcete účastnit alpha testu na PC, registrace je nyní otevřena.

Ve hře HYENAS je svět rozbitý… a to doslova. Miliardáři se dostali na Mars a zanechali za sebou Zemi a daně. Technologie nulové gravitace, která jejich cestu poháněla, rozdrtila naši planetu. Nám zůstal jen vesmírem plující slum s názvem „Taint“… Všechny ty zbohatlíky zajímá už jen vzácné zboží – popkulturní předměty spojené s životy, které jsme nechali na Zemi, jež kradou ze sutin a zdobí si jimi své paláce na Marsu.

Je načase si je ukrást zpět. Těžkopádné vesmírné obchody, což jsou vlastně lodě zvané „Plunderships“, jsou plné nostalgického lupu z pozůstatků Země a každý její centimetr brání najatí násilníci, alarmy a ozbrojené drony, které si můžou dovolit jen ti nejbohatší. Dej dohromady posádku Hyen ze skupinky ozbrojených chudých kriminálníků s různými schopnostmi, popadněte zboží a utečte.

Je to vesmírná pirátská mlátička, ve které tvůj tým hraje proti čtyřem dalším týmům a snaží se získat co nejlepší lup a zdrhnout. Budete potřebovat zbraně i lstivost; každá loď Plundership je sandboxové hřiště plné propojených systémů, které vytváří nekonečné množství možností a profi týmy zlodějíčků tak můžou využívat prostředí, bezpečnostní systémy, najaté ranaře i ostatní týmy, aby získaly výhodu.

Když se akce rozjede, bleskurychlé pohyby a smrtící bojové techniky se spojí s hazardními, často přepínatelnými zónami s nulovou gravitací. Vznikne tak řada dramatických možností k ovládnutí prostředí a uvěznění a zlikvidování ostatních týmů.

„Věříme, že klíčem k úspěchu moderní střílečky je rozumět tomu, co hráči chtějí vidět a jak chtějí, aby se hra vyvíjela. Víme, že můžeme nabídnout něco zajímavého, ale také si uvědomujeme, že jsme v nevýhodě,“ říká výkonný producent David Nicholson. „Abychom se mohli postavit těm největším hrám průmyslu, musíme hned od začátku vědět, co si hráči myslí. Pokud do toho jdete, svezte se s námi. Proto po dnešním odhalení hry spouštíme také první veřejné Alpha testy.“

Nový odvážný projekt oceňovaného studia, jež si za cíl klade ovlivnit žánr stříleček tak, jako hra Alien: Isolation. Další podrobnosti teprve zjistíte. Už ale víme, že některé funkce ve hře nenajdete.Ve hře HYENAS nebudou pay-to-win mechaniky. Bude obsahovat samolepková alba od nakladatelství Panini, SEGA Mega Drive a figurky PEZ.

HYENAS v roce 2023 vychází na konzolích Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 a na PC. Další informace o hře HYENAS a průběh jejího vývoje můžete sledovat na playhyenas.com nebo na @PlayHyenas na Facebooku, Twitteru and Instagramu".

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Hyenas

PS5, Xbox Series X/S, PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments