If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oživení Fable už je jisté, zjistil Eurogamer

Známe první informace.

Zdroje Eurogameru dnes dopoledne potvrdily příjemnou novinku, která vyvolá vlnu nostalgie jako včera u Theme Hospital. Skutečně se pracuje na nové hře Fable, o čemž se spekuluje od úniku začátkem ledna a listopadového zřízení speciálního studia pro nové RPG v otevřeném světě.

Microsoft, který naše zjištění odmítl jakkoli oficiálně komentovat a který je vlastníkem práv, pověřil tímto úkolem britské Playground Games, tvůrce oblíbené závodní série Forza Horizon. Motivoval ho k tomu prý ohromný úspěch PS4 exkluzivity Horizon Zero Dawn (Alza.cz) od Sony se čtyřmi miliony prodaných kusů, neboli důkaz, že o singleplayerová RPG zájem existuje.

Podle našich zdrojů půjde o vysokorozpočtovou hru, tedy nikoli jen ždímání slavné značky mobilním portem či odnoží, jako před dvěma lety u zrušené Free-2-Play onlinovky s podtitulem Legends.

Nové Fable má být ze staré školy v tom, že bude příběhovým a na hrdinu zaměřeným akčním RPG v otevřeném světě. Microsoft prý do něj plánuje investovat výraznou částku, s čímž souvisí dvě stovky zaměstnanců druhé pobočky studia v Leamington Spa.

Vývoj je podle zdrojů teprve ve velmi rané fázi, když stále probíhá nábor zaměstnanců, aby jich nebyly jen současné desítky, nýbrž stovky. To znamená, že vydání v brzké době nečekejte, spíš v řádu pár let (2020). I kvůli záměru nevyužít žádné podklady ze zrušeného Legends (ač by klidně mohli) a začít úplně od nuly.

A co na tuto zásadní zprávu říkají autoři původního Fable ze zavřeného Lionheadu? Mají rozporuplné pocity. Na jednu stranu se na oživení téhle série těší, nicméně zároveň jsou smutní kvůli vzpomínkám na odpískání jejich zamýšleného Fable 4.

Podle námi oslovených tvůrců je poněkud zvláštní, když se Microsoft zbavil originálního týmu, aby pak dal značku do rukou někoho úplně nového, kdo s tímto univerzem nemá žádné zkušenosti a předtím dělal jen závody. Nicméně nepopírají obrovský talent studia Playground a jsou si dopředu jisti, že odvedou báječnou práci.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments