If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Amerika ve Wolfenstein 2 s pozměněnou kulturou

Co nacisté stihli za 14 let?

Jak možná víte, příběh říjnového Wolfenstein 2: The New Colossus (Alza.cz) je vystavěn okolo alternativní historie, kdy nacisté vyhráli druhou světovou válku a obsadili USA. Nyní tvůrci vysvětlili, jak to je s jejich okupací: krom severní Afriky, kde mají stále otevřenou válečnou frontu, je pod jejich nadvládou celý svět. Hra proto logicky pojednává o osvobození Ameriky, podobně jako třeba v sérii Homefront. Cílem je vytvořit tam platformu, se kterou se pak od nacistů zbaví celý svět.

Město New Orleands proměnili nacisté v takové velké ghetto, zatímco v Roswellu v Novém Mexiku pořádají vojenskou přehlídku. Jednotlivá bojistě se od sebe mají lišit třeba tím, že jedno je funkční město, kdežto to druhé jen jeho trosky a lidé tam jsou zanecháni napospas svému osudu.

Propaganda nacistů má být vidět úplně všude, změnili za těch uplynulých čtrnáct let kulturu USA, takže postupem času proměnili do svého provedení nejen slavné ikony, ale i jazyk. Provádějí tzv. Changover day, takže všichni Američané se musejí povinně naučit německy a zbývá jen 173 dnů angličtiny.

Comments