Skip to main content

Bin Ládina zabijete brzy ve hře Kuma War

Realistická válečná akce s aktuální misí.

Taktická válečná herní série Kuma\War, která od roku 2004 přetváří skutečné světové konflikty, do kterých můžete zasahovat, bude dost aktuální. Už o tomto víkendu by totiž měla vyjít epizoda, ve které se můžete účastnit mise, během které komando Navy SEALs zastřelilo Usámu bin Ládina v Pákistánu.

V epizodě s číslem 107 to budete právě vy, kdo dvakrát střelí nejhledanějšího teroristu na světě do hlavy ve věrně zrekonstruované misi podle skutečnosti. "Když jsem se podíval na těch 106 předchozích epizod Kuma War, uvědomil jsem si, že vlastně vypráví příběh bez zakončení. Rozhodli se tedy udělat pořádný závěr," řekl Keith Halper, ředitel Kuma Games.

V jednotlivých epizodách série Kuma\War ovládáte opravdové vojáky, kteří v jednotlivých misích bojovali. Hra vypadá dost podobně jako většina moderních vojenských FPS stříleček (jenom s horší grafikou) a zahrát si můžete známé vojenské operace v Afghánistánu, Iráku, Jižní Koreji, Vietnamu, Mexiku nebo Sierra Leone. Všechny mise jsou i se spoustou materiálů, textů a podkladů jako map a satelitních snímků, které tyto skutečné mise popisují.

Kuma\War už ostatně jednu misi s Usámou má. Dalo se v ní zúčastnit bitvy u Tora Bora, která proběhla v prosinci 2001, a při které byli Američané polapení Usámy bin Ládina zatím nejblíže.

A co je nejlepší? Kuma\War je zdarma. O víkendu si můžete misi stáhnout na této adrese. Více o této herní sérii na Wikipedii nebo v recenzi z roku 2005 na bývalém působišti redakce Eurogameru.

Read this next