If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Obchod omylem poslal zákazníkovi pirátskou hru

Někdo ho napálil.

V paměti se mihne stará příhoda, kdy technická podpora UbiSoftu zaslala hráči cracknutý .exe soubor od skupiny Reloaded, aby rozchodil Rainbow Six Vegas. Nyní se něco podobného stalo největšímu americkému řetězci s hrami.

GameStop takto zaslal zákazníkovi pod stromeček objednanou hru Pokémon pro Nintendo DS. Cartridge vypadala na první pohled autenticky, včetně sériového čísla a etikety. Ale jakmile hru zkusil spustit, zaskočilo ho to...

Na handheldu se totiž objevilo menu úplně jiné hry Alex Storm Rider od už neexistujících THQ. Jak dotyčný později vypátral, důvodem bylo, že tahle loadovací obrazovka se používala k oblbnutí DS, aby na něm šly načíst zpirátěné hry, resp. aby si zařízení myslelo, že je do něj vložena originálka.

Jakmile se o rozjetí toho samého pokusil na novějším DSi, vše skončilo na chybové hlášce, protože firmware už tento trik dokázalo poznat a vše zablokovalo.

Vina byla na straně zaměstnanců GameStopu, kteří zřejmě od někoho vykoupili bazarovou hru a pak ji dali do dalšího prodeje, aniž by ověřili, že jde o pirátskou kopii. A jak to dopadlo s tím postiženým zákazníkem, ptáte se? Pokémona sice hrát může, ale ne z originálky, takže uplatnil reklamaci - více na Redditu a Imgur:

Tagged With

Comments