If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oblíbené vláčky Trainz vstupují do nové éry

Brzy vychází nový díl i u nás.

Po čtyřleté pauze od Trainz Simulator 12 se vrací nejpopulárnější simulátor železnic s největší komunitou virtuálních mašinfírů na světě. Australské studio Auran, nyní N3V Games, se rozhodlo hru radikálně vylepšit a po úspěšné kickstarterové kampani vydá koncem tohoto týdne novinka Trainz: A New Era.

Hra je popisovaná jako masivní krok vpřed, zejména díky úplně novému Reality enginu, který zajistí hezčí stínování, dohlednost 15 kilometrů do dálky, nové post-procesing efekty, střídání dne s nocí, 64bitové výpočty a jejich rozložení na více jader procesoru. Vše má být dotažené k maximální realističnosti a přesnosti ve zpracování, např. s automaticky generovanými výhybkami či novou fyzikou celé soupravy za jízdy.

Po komplexní síti železnic budete nejrůznější lokomotivy (parní, dieselové, elektrické) nejen řídit z pozice strojvůdce, ale také si koleje postavíte sami - v Surveyor, údajně nejsnáze ovladatelném balíčku nástrojů na trhu simulátorů, které mají nabídnout bezprecedentní kontrolu nad vašimi výtvory. Tato klidně celá nová města pak samozřejmě nasdílíte ostatním nebo si stáhnete jejich díla z bohaté knihovny s 350 tisíci kousky zdarma.

Trainz: A New Era existuje ve dvou edicích, které se liší podle počtu obsažených tratí. Ta základní za 699 Kč (krabicovka) nebo 599 Kč (digitálka) přináší tyto: ECML Kings Cross, Chesapeake & Ohio RR Hinton Division, Kickstarter County a Healesville. Dražší Deluxe verze za 1099 Kč navrch přihazuje ještě čtveřici historických tratí: Avery - Drexel a Season Town z USA, australskou přírodu Warwick to Wallangarra a konečně přístav BiDye Traction Railroad.

Více na homepage, u nás hru vydá Cenega a v zahraničí Deep Silver. Níže je nový startovní trailer, obchod Muve.cz za předobjednávku nabízí VIP přístup k 250 000 doplňkům přes Trainz Download Station s First Class jízdenkou na 6 měsíců + dvě nikdy před tím neuveřejněné bonusové DLC lokomotivy USRA Light Pacific a Duchess of Atholl.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments