If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Obsidian vyvíjí další Wheel of Time

Sérii fantasy akčních RPG vydá u EA.

Red Eagle Games oznámili, že renomovaní vývojáři z Obsidian Entertainment jim pomohou s tvorbou nové řady her The Wheel of Time, inspirovaných stejnojmennou knižní fantasy sérií. Mělo by jít o akční RPGčka určená pro PC PC, Xbox 360 a PlayStation 3 a na trhu je pod hlavičkou Red Eagle bude distribuovat EA.

Nejde o náhodu, že Red Games chystají dle Wheel of Time také produkci celovečerního hraného filmu pro velkého hollywoodského hráče Universal Pictures. Podle vývojářů však v případě hry nepůjde o tradiční "videoherní adaptaci snímku", nýbrž titul soustřeďující se na zcela jiné části ságy: konkrétně na příběhy Age of Legends, Breaking of the World, War of the Shadow nebo bitvu mezi Forsaken o tom, kdo z jejich členů se stane příštím Nae'blisem.

Než spisovatel Robert Jordan před třemi lety zemřel, stihl napsat dvanáct knih ze série Wheel of Time. Nejnovější knižní trilogii pak pro vydavatelství Tor Books dopisuje spisovatel Brandon Sanderson za pomoci poznámek a audionahrávek původního autora, jeho ženy i editora.

Ti starší z vás si zase jistě budou pamatovat, že poslední počítačovou hru dle Wheel of Time měli na starost dnes již neexistující Legend Entertainment.

Tagged With

Comments