If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ocenění Kingdom Come nemá s Gamescomem nic společného

Zavádějící anketa + obrázky.

Když si člověk přečte senzační titulky, jako třeba v Hospodářkách - Češi uspěli na Gamescomu. Kingdom Come: Deliverance je nejlepší PC hrou veletrhu - pomyslí si, že velký stánek s desítkami počítačů a hratelnou verzí se Warhorse Studios musel velmi vyplatit. Že tam asi dokázali oslnit 350 tisíc návštěvníků letošního ročníku veletrhu novýn dovezeným materiálem natolik, že je pak zvolili v nějakém všelidovém nezávislém hlasování. Pokud k těmto článkům, vydaným záměrně obvykle až na konci týdne, kdy veletrh končil, přidáte fotky ze slavnostního přebírání cen na pódiu, mediální obraz je úspěšně vytvořen.

Realita je ovšem někde úplně jinde: výherci oficiálních Gamescom 2017 Awards totiž byli vyhlášeni už v pondělí 21. srpna, tedy ještě předtím, než vůbec veletrh začal, než do hal vkročily davy a než kdokoli spatřil nová dema všech her pro účely GC - nemluvě o nemožnosti do toho zahrnout nová překvapivá oznámení dříve neviděných projektů, což relevanci těchto ocenění výrazně snižuje, ale to už se samozřejmě v článcích s výsledky ankety nedočtete.

Aniž bychom tedy chtěli nějak shazovat "úspěch" domácího středověkého RPG, proběhlo to celé asi nějak takto: 17. srpna byl německým herním redaktorům a YouTuberům předhozen seznam nominovaných her od organizátorů, které se budou Gamescomu za týden účastnit a zaplatily si v Kolíně nad Rýnem velmi drahý stánek.

V PC kategorii se vedle Kingdom Come vyskytovaly ještě: Assassins Creed Origins, Destiny 2, ELEX a Total War Warhammer 2. A tak odborná porota usoudila, že by cenu nebylo špatné dát právě české odvážné hře, když Assassin a Destiny jistě budou bodovat v jiných kategoriích, když je ELEX moc nebere a když Warhammer 2 je spíš datadiskem. S kvalitou a zajímavostí prezentace Kingdom Come na Gamescomu tedy nemá obdržená cena pranic společného (pouze jediná kategorie "Most Wanted" u zákazníků oznámená dodatečně až 24. srpna), u všeho rozhodovala jen známost a publicita z dřívějška.

Půltucet nových obrázků uvolněných k příležitosti GC:

Comments