If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oculus Rift kontruje: seznam 30 startovních VR her

+ jak moc z které bude špatně?

Zatímco všichni řeší ještě půl roku vzdálenou PlayStation VR, na dveře klepe její dražší a technologicky pokročilejší konkurent Oculus Rift. Předhodil před nás seznam celkem třiceti VR her, které budou k dispozici v oficiální den uvedení na trh 28. března (Alza.cz).

Vedle známých jmen se v něm vyskytuje i pár dosud neohlášených novinek, jako třeba VR port The Vanishing of Ethan Carter či závodů Project CARS. Jinak si na své přijdou příznivci všech možných žánrů, pokud tedy headset koncem měsíce někde dokáží sehnat.

Zajímavostí je premiérové uvádění, jak moc je která VR hra náročná na vstřebání, čemuž se tady vznešeně říká "comfort level" (asi jako Comfort Rooms toaletám v některých zemích). Jinými slovy, u kterých her je pravděpodobnější, že z nich může citlivější jedince bolet hlava nebo se udělat nevolno, abyste na to mysleli při rozhodování o koupi.

Výrobce rozdělil hry do tří kategorií: intenzivní, střední a pohodlné. Do té první "nejhorší" spadají nejčastěji akce z vlastních očí, ve kterých se rychle hýbe kamera (klidně i závody či vesmírný simulátor s přestřelkami) či postava a když máte vše tak blízko očí, může to být někdy docela nepříjemné. Střední kategorie většinou zahrnuje tituly v third-person pohledu s pomaleji se hýbající kamerou. A konečně těmi nejméně náročnými jsou ty, kde je kamera v pevně umístěné pozici a nehýbe se, typicky takový pinball.

V tabulce také naleznete cenu v dolarech, která začíná na pěti dolarech až po plnou palbu 60 dolarů u Elite Dangerous či Eve Valkyrie. Na GDC se jinak předvádí jedenáct dalších her, které na start nebudou připraveny, mj. Rock Band VR či Edge of Nowhere od Insomniac.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments