If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Od Epicu letos žádná hra

Gears of War 3 až příští jaro?

Kdo doufal, že Epic na GDC oznámí Gears of War 3, odjížděl ze San Francisca zklamán. Nejen, že se tam o něm nic nedozvěděl, ale navíc už je jisté, že završení slavné xboxové trilogie o těchto Vánocích nevyjde.

"V roce 2010 nemáme v plánu vydat žádnou hru," řekl Mark Rein z Epicu stanici G4TV na GDC. Připomenul zároveň, že na jejich Unreal Engine běží Mass Effect 2 nebo BioShock 2, takže mají celkem napilno s poskytováním podpory těmto firmám, které si tuto technologii licencovaly. Nevyjití v roce 2010 se zřejmě týká i spekulované střílečky Bulletstorm od polské pobočky Epicu, bývalých People Can Fly (autoři Painkillera) pro EA.

Podle nejnovějších zpráv od údajně důvěryhodného vydavatelského zdroje magazínu EDGE se ale máme Gears of War 3 dočkat v dubnu 2011. Jak si ověříme, že je toto pravda? Již letošního 8. dubna má být vypuštěna jakási návnada na třetí díl.

Značku Gears of War má podle Marka Reina vlastnit Epic, nikoli Microsoft, jak se mnozí domnívali. Takže i kdyby se tyto dvě firmy rozhádaly, nehrozí podobné problémy co u Call of Duty. Nicméně šéf Epicu je podle svých slov se spoluprací s Microsoftem velmi spokojen a neplánuje ho vyměnit za jiného distributora, i když by klidně mohl.

Tagged With

Comments