If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Od tvůrců Wolfensteina zaujme cyberpunkový The Ascent

Po kolapsu korporací + termín, platformy, destrukce.

Když se sejdou bývalí autoři Wolfensteina, DOOM, Bulletstorm a Gears of War, je docela slušná šance, že z toho vzejde něco atraktivního s AAA parametry. Navíc sehnali investora a mohli si tak ve Švédsku založit indie studio Neon Giant, i se domluvit s britským vydavatelem Curve Digital.

Tento "dream team", prý s velmi efektivními procesy, takže jich může být jen jedenáct, dnes oznámil The Ascent - báječně vypadající isometrickou střílečku na Unreal Engine.

Smíchá cyberpunkové prvky s tradičním sci-fi, kde se střetnou lidé s vetřelci v hustě obydlených městech, prý něco jako Halo či Mass Effect. Hrát půjde buď osamoceně či kooperativně ve čtyřech lidech lokálně či online.

Příběh bude o mega korporaci Ascent Group, které na planetě Veles patří úplně vše. Ale jakmile zkolabuje, zanechá společnost v chaosu a každý si musí poradit na vlastní pěst. O získání nadvlády se snaží gangy či nepřátelské syndikáty, takže vaším úkolem bude je zastavit a také vypátrat důvody, které k těmto událostem vedly, než bude pozdě. Mnozí totiž mluví o konspiračních teoriích a záměrném shození bezpečnostního systému, což pak vedlo k povstání.

Čeká vás lootování nepřátel z celé galaxie pro lepší výzbroj či přizpůsobení vašeho těla s cyberware. Ve zničitelném prostředí, které zahrne různé čtvrtě, od nevábných slumů po luxusní sféry, zanechají kulky stopy. Máte si prý představit scénu v lobby z filmového Matrixu.

The Ascent je potvrzeno coby startovní hra pro Xbox Series X a pro PC na letošní podzim. Leč nemluví se o ní jako o exkluzivitě, takže jistě bude časem i pro jiné platformy. Rozjedete ji i na Xbox One S / X, podporuje Smart Delivery, ale nejvíce má být samozřejmě optimalizována pro Series X. Více se máme dozvědět v exkluzivním pokrytí na IGN během května.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments