If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odchod klíčových tvůrců Modern Warfare

Vedoucí designér a programátor skončili.

Navzdory ujišťování komunitního manažera o vysoké morálce zbylého osazenstva Infinity Ward tomu asi je jinak. Profily na kariérním serveru LinkedIn odtajnily odchod dvou klíčových zaměstnanců, jak zjistilo Kotaku.

Svou práci pro Infinity Ward ukončili vedoucí designér multiplayeru Modern Warfare 2 a hlavní programátor. Oba působili v tomto studiu po dlouhých osm let a jsou podepsáni pod všemi díly Call of Duty.

Stalo se tak to, co se očekávalo po vyhazovu ředitelů Infinity Ward, kteří se soudí s Activision o podíl ze zisku a práva na značku Modern Warfare.

O vysoké loajalitě zaměstnanců IW vůči odejitým šéfům se všeobecně ví, kvůli čemuž prý Activision měli pozdržet vyplacení odměn za Modern Warfare 2, aby tak oddálili odchod dalších vývojářů. Jejich základní plat je podle Kotaku relativně nízký a kompenzovat to měly právě vysoké bonusy za komerční úspěch.

Další osud a okolnosti odchodu těchto dvou klíčových zaměstnanců zatím nejsou známy. Ani to, s kým bývalé vedení Infinity Ward rozjede nové studio. Návrat k EA nebo rozjetá Bethesda? Spíš bychom si vsadili na dohodnutí se s venture capital investory (rizikový a rozvojový kapitál), jako tak učinili například Realtime Worlds před tvorbou All Points Bulletin (APB).

Comments