If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odhalen celosvětový odbyt Xbox One

Větší, než se čekalo.

Přísně střežené tajemství je venku. Může za to francouzský Microsoft, který číslo pustil k příležitosti oslav 15 let s Xboxem.

Podle jeho infografiky se dosud celosvětově prodalo 36,2 milionu kusů Xbox One (Alza.cz). Tedy polovina toho, na čem je v současnosti PlayStation 4 překračující 60 milionů. Poměr, který byl z různých úniků hlášen už loni.

MS v posledních letech odmítá zveřejňovat odbyt X1 kvůli tomu, aby nemohl být srovnáván s PS4 a nebylo tak jasně vidět, o kolik kusů prohrává konzolovou válku. Kvůli tomu ve finančních zprávách raději vždy slučuje X1 s X360.

Někteří lidé ovšem uvedený údaj zpochybňují s tím, že když v lednu bylo dle odhadu analytiků ze SuperData na trhu 30 milionů X1, je docela divné, že by za půl roku číslo tolik narostlo, když nevylezla žádná velká exkluzivita. Leda že by to zařídily velké multiplatformní hry od ostatních výrobců typu Ghost Recon, Resident Evil či Mass Effect, což je klidně možné.

Také patrně půjde jen o odbyt do obchodů, nikoli o prodeje koncovým zákazníkům přes kasu. Přesto se Xbox One nemá za co stydět.

Comments