If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odhaleno Wii Mini, redesignovaný model konzole

Po vzoru jiných herních zařízení, prý ještě před Vánocemi.

Analytici ještě ani nestihli okomentovat 400 tisíc prodaných kusů novinky Wii U v USA, jestli je to hodně nebo málo ve srovnání s původním Wii, i vzhledem k nedostatku kusů či softwarovým potížím. A už se je brzy budou ptát na něco, co by dopředu věštil opravdu jen málokdo.

Nintendo se rozhodlo připravit re-edici staré konzole Wii, o kterou dosud panuje značný zájem (za minulý týden 300 tisíc kusů), a podobně jako před měsícem Apple se svým zmenšeným iPadem ji má nazvat Wii Mini.

S touto spekulací přišla nejprve včera stránka Nintendo World, čerpající z interního release-listu obchodu, a dnes ji de facto potvrdila kanadská divize řetězce Best Buy, která předčasně zveřejnila obrázek krabice staronové konzole:

I podle ní to vypadá na zásadní redesign, kterému se dosud Wii na rozdíl od PS3 a X360 vyhýbalo. Balení má obsahovat konzoli v černé barvě s červenými okraji, senzor, nunchuk a Wii Remote Plus.

Nintendo zatím Wii Mini oficiálně neoznámilo, ale podle všeho má přijít na severoamerický trh velmi brzy, konkrétně už příští týden 7. prosince. V Evropě ještě ani nevyšlo Wii U, stane se tak tento pátek 30. listopadu.

Aktualizace - došlo k oficiálnímu oznámení.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments