If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odhalení akce Awakened

Matrixovská střílečka od autorů Mortal Kombat s videem i obrázky.

Na internet se dostala nahrávka zatím neznámé third-person akce s kódovým názvem Awakened. Jak vzápětí přiznali sami autoři, jde o projekt studia Phosphor Games vzniklého ze zbytků někdejšího Midway Chicago, tedy např. tvůrců série Mortal Kombat.

Když bylo Midway odprodáno Warnerům, přišel tým o všechny assety, kódy a obrázky spojené se svým tehdejším projektem Hero. Přesto se tvůrci rozhodli zabřednout znovu do stejných vod, pokusit se udělat jakéhosi duchovního nástupce nikdy nevydaného Hero a najít mu vydavatele, říká dnes šéf studia Chip Sineni.

"Prostě jsme začali úplně od začátku, nemáme nic ze starého kódu, příběhu nebo assetů. Mám ale takový výborný nápad s vytvářením nových postav a měněním jejich schopností," řekl Sineni v rozhovoru s Gamasutrou.

Sám pro srovnání uvádí nedávné tituly Prototype nebo Infamous, kterým se Awakened může sice podobat, ale stejné prý nebude. Phosphor Games za sebou jinak žádnou větší práci nemají, od svého založení pouze pomáhali Microsoftu s multižánrovými Kinect Adventures.

Problém může být v tom, že Awakened je opravdu v rané fázi vývoje, správně by se o něm ještě mluvit ani nemělo a vývojáři pro něj také pořád nemají vydavatele, i když prý "s několika jednají".

Více už snad napoví uniklé video a screeny, které vyjma dvou zmiňovaných titulů připomenou také Matrix nebo Terminátora. Jak na svých stránkách uvádí sami vývojáři, Awakened by měl vyjít pro next-gen konzole v roce 2012. Držíme palce.

Awakened - záběry z alfaverze
Tagged With
About the Author

Levis

Contributor

Comments