If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odhalení Modern Warfare 3

Tuny infa o hlavní hře roku. I s Prahou. Bez spoilerů.

Radost z toho nebudou mít Activision ani papíráky, protože už nemohou handlovat exkluzivní materiál výměnou za obálku nebo reklamu. Dnes odpoledne se totiž předčasně provalila spousta podrobností o Modern Warfare 3, bez debat hlavní hře letošního roku (z pohledu předpokládaných tržeb). Kotaku se nespokojilo s úterním sólokapříkem a z tajemných hlubin (vícero zdrojů) vylovilo pořádnou sólovelrybu. Podle rozsahu materiálů i kvality obrazových materiálů se zdá, že k němu záhadnou cestou doputoval rovnou press-kit či dokonce celý scénář. U tak důležité hry něco naprosto nevídaného. Při sesumírování informací jsme se citlivě snažili vyhnout přímým spoilerům příběhu, co se kdy ve hře jak stane, jak to na sebe navazuje či jak to dopadne (všechno už je teď venku, ale nekažte si zážitek!).

Úvod Modern Warfare 3 naváže na závěr dvojky invazí ruské armády na Manhattan (jako v Crysis 2), k čemuž jsou povolány jednotky Delta Force. Hrát budete za jejich člena jménem Frost (jeden ze dvou nováčků v sériii), který se proletí nad New Yorkem v Blackhawku nebo zkusí potopit ruskou ponorku v řece Hudson. Na monotónnost si ani u dalších čtrnácti misí singleplayerové kampaně určitě stěžovat nebudete: vystřídáte role federálního ruského agenta nebo třeba člena britských SAS. Dostane se vám odpovědí na nejpalčivější otázky, které v hlavě uvízly z minulých dílů.

Pro našince je velmi zajímavé, že Modern Warfare 3 se má částečně odehrávat i v Praze, ve hře pod kontrolou Rusů. Pouze naznačíme, že z naší metropole uvidíte hotel a věž kostela se zvonem. Tím však účinkování domácích reálií ve hře neskončí, protože navrátilec Makarov si drze vybudoval své velitelství na nějakém zámku v českých horách!

Zavítáte do napadených evropských měst, jako jsou Hamburk, Berlín, Londýn nebo Paříž. Že se hra rozprostírá po celém světě na pozadí globálního konfliktu, dokládají dějiště ostatních misí - Washington D.C. po apokalypse, Kremlin v Moskvě nebo Dubaj. Jindy se ocitnete v letadle s úkolem ochránit transport ruského prezidenta letícího podepsat příměří.

Nedávnou akci proti Bin Ládinovi možná bude evokovat zátah proti hrdinům MW1/MW2, kteří se schovávají v domě v indickém městě Dharmasala. Do zničeného Mogadishu v Somálsku a města v africké Sierra Leoně se zase vypravíte vyřešit něco s obchodníkem se zbraněmi. Pohyb po svých se střílením má být prokládán tradičními akčními vložkami, během nichž budete pilotovat letoun AC-130, řídit tank U.S. Armoured Division nebo ovládat jiná rozličná vozidla.

Slide-show artworků herních lokací a co se v nich stane - SPOILER

Multiplayer Modern Warfare 3 bude sázet na dobře namíchanou směs úkolově založených map v režimu Mission (něco jako bylo v MW2) a pak levelů, kde ve Special Ops módu půjde o přežití proti vlnám nabíhajících, postupně čím dál nebezpečnějších nepřátel. Vývojáři mají mít hotovo nějakých 15-20 síťových levelů, ale v tuto chvíli ještě není rozhodnuto, které dají do plné hry a které až do placených přídavků.

Modern Warfare 3 má podle Kotaku vyjít 8. listopadu 2011. Activision zatím tyto detaily nijak oficiálně nekomentovali, ale ještě před E3, konkrétně 23. května pořádají speciální tiskovou konferenci.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments