If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odhalení nového Resident Evilu

Týmová střílečka z Raccoon City.

Nejnovější číslo OXM odkrylo zbrusu novou týmovou střílečku ze série Resident Evil. Pod názvem Raccoon City se neskrývá plnohodnotný šestý díl, spíš jakási letmá odbočka ze série u příležitosti 15. výročí od vydání prvního dílu. Na hře pracují vývojáři ze Slant Six, kteří si udělali jméno na sérii SOCOM, což ještě neznamená, že by tenhle Resident Evil musel být špatný, akorát žánrově půjde o něco úplně jiného - týmovou střílečku.

Odehrávat se bude v roce 1998, kdy události známé z druhého a třetího dílu zažijete z pohledu čtyř členů ochranky Umbrella Security Services. Půjde o zbrusu nové tváře, takže ani nováčci nebudou muset litovat, že neznají dějové souvislosti nebo že postrádají informace z předchozích dílů.

Stačí vědět zhruba následující: namísto zabíjení zombíků v roli agentů BSAA se tentokrát ocitnete na druhé straně bariéry v roli těch, kteří celou katastrofu s vypuknutím virové epidemie zavinili a teď se ji snaží zamést pod koberec. Středem všeho dění bude samozřejmě opět fiktivní městečko Raccoon, podle něhož se hra také jmenuje. Celkovým stylem hry má být Raccoon City mnohem drsnější a temnější než dosavadní díly série.

Tři znepřátelené strany

Členové týmu USS budou mít za úkol zničit všechny důkazy o vypuknutí epidemie, což v praxi znamená pozabíjet všechny zombíky a přeživší. Do konfliktu se ale zapojí také dvě další strany, bio-organická monstra stvořená vědci z Umbrelly a americké speciální jednotky Spec Ops. Podle všeho si budete moci vybrat, za kterou z těchto tří frakcí hrát, i když jejich příběhy se budou v průběhu kampaně vzájemně proplétat a dějová struktura asi bude pro všechny zainteresované strany stejná.

Ilustrační obrázek.

Třeba mezi členy týmu USS budou patřit nováčci Vector, Beltway, Bertha nebo Spectre. Podle vámi vybrané postavy se pak určí styl hry, protože každý charakter bude mít trochu jiné poslání a přednosti. Vector se například dovede na chvíli stát neviditelným, čímž se může vyhnout střetu se zombíky a poštvat je proti týmu amerických Spec Ops. Oba druhy nepřátel se mezi sebou vyvraždí a Vector se bude jen smát z dálky.

Pokud si zahrajete za americké Spec Ops, čekají vás jiné úkoly - třeba ochrana policajta a budoucího hrdiny čtvrtého dílu Leona Kennedyho, kterého se opakovaně snaží zabít tým USS. S čímž souvisí další věc, totiž že v průběhu Raccoon City budete moci ovlivnit další průběh série Resident Evil a změnit její dějiny.

Samozřejmě potkáte i spoustu známých tváří a dle libosti třeba některé i zabijete, i když je asi absurdní předpokládat, že byste si na konci hry uložili savy a posléze je po vzoru Mass Effectu importovali třeba do nějakého budoucího šestého dílu. Fanoušci prý ale docení i návštěvu známých míst z dřívějších dílů série.

Munice vám nedojde

Zombíci na vás budou moci přijít třemi způsoby: buď vás uvidí, uslyší nebo ucítí, i když zatím není jasné, jestli se některé postavy budou umět zbavit vlastního pachu či tak podobně.

Takhle vypadalo Raccoon City v prvním dílu série. Jaké asi bude v nové hře?

Každopádně asi moc nezáleží na tom, jak vás nepřátelé spatří, podle všeho se totiž Raccoon City bez nějakého stealth nebo schovávání před zombíky obejde. V prvé řadě má jít o týmovou akci, kde máte pár drsňáků vybavených těmi nejlepšími zbraněmi a rozhodně vám nedochází munice. Důležité jistě je, že během hraní budete opět sbírat také léčivé byliny.

Autoři plánují i možnost popadnout nepřítele a použít ho jako lidský štít. V průběhu kampaně budete dále získávat zkušenostní body, které vám nějakým způsobem pomohou přežít další levely a zničit všechno, co vám stojí v cestě, pravděpodobně formou nějakých bonusů. Na zkušenostní body bude napasovaný ještě systém osvojování si nových skillů a zbraní.

Vývojáři v OXM prozradili, že inspirací pro charaktery z USS byl Hunk, skrytá postava z Resident Evil 2, a že mezi vašimi nepřáteli se nejspíš znovu objeví i organismy Tyrant, geneticky upravené vědci z Umbrella Corporation.

Jen velice malá část hry nebude o tom, jak někomu ustřelit hlavu, říkají autoři a patrně tím tak dokazují teorie některých fanoušků o tom, že Raccoon City bude stylem hraní nejvíce připomínat sérii válečných týmových stříleček SOCOM od stejných autorů. Což by pro pověst tak prestižní série jako Resident Evil mohlo být smrtelné, ale stejně dobře je možné, že Capcom vsadil na divokou kartu a z Raccoon City nakonec vytěží nečekaně dobrou hru. Jak si tipnete vy?

Update - Resident Evil: Raccoon City vyjde v zimě 2012 pro Xbox 360, PlayStation 3 a také pro PC, potvrdila tisková zpráva.

About the Author

Levis

Contributor

Comments