If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odhalení nového Tomb Raidera?

6. prosince v Game Informeru.

Zdá se, že nový Tomb Raider už je skutečně realitou. Předplatitelům amerického Game Informeru totiž do schránek přišlo listopadové číslo, v němž se sice o hře nikdo nezmiňuje, na poslední dvojstránce se ale nachází obrovský obrázek s vrakem lodi a nápisem: "A Survivor is Born".

Motto o "narozeném přeživším" odkazuje na hru, kterou Game Informer odhalí 6. prosince a jež bude zároveň odkryta na těchto stránkách. Zdá se skoro nad slunce jasné, že půjde právě o nový díl populární série akčních adventur s Larou Croft v hlavní roli.

Základem pro tuto domněnku jsou hlavně pár měsíců staré spekulace, podle nichž se má Lara Croft v novém díle ocitnout právě na tajemném a vzdáleném ostrově někde u břehů Japonska poté, co přežije lodní katastrofu. Připomeňme si, co o tomto plánovaném restartu série tehdy tvrdila uniklá tiskovka:

"Poté, co nečekaná bouře zničila její loď, se mladá a nezkušená Lara Croft ocitla sama na vzdáleném a tajemném ostrově u břehů Japonska. Ačkoliv leccos vypovídá o přítomnosti místních obyvatel, ostrov je podivně opuštěný a ze stínů se ozývají tajemné zvuky."

Pokud jde o pravdivé informace, podívá se Lara tentokrát do klaustrofobických hrobek i džungle a zažije nebezpečná dobrodružství, brutální střety či neustálé utíkání před tajemnými nepřáteli, kteří ji doslova loví.

Hra by se měla zaměřovat především na tvrdé souboje jeden na jednoho, kde budou hrát roli i lovecké zbraně jako luk a především to, jak se na ostrově zabydlíte - všechny nástroje jako sekyry, mačety nebo lana si totiž budete muset sami vytvořit nebo najít. Přibudou také akrobatické pohyby v čele s lezením po zdech, otočkami ve vzduchu atd.

Nabízí se samozřejmě také možnost, že nic z výše uvedeného neplatí a 6. prosince Game Informer odhalí nějakou úplně jinou hru - jako alternativní možnost se nabízí hlavně Uncharted 3. Tak jako tak je velmi pravděpodobné, že na první video ze hry nebudeme muset čekat dlouho, protože první prosincový týden již tradičně patří herním cenám VGA. Právě během tohoto ceremoniálu si tradičně odbude premiéru spousta debutových trailerů.

Comments