If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

True Crime z Hong Kongu

Vyplní mezeru do příštího GTA.

Tak ne Stranglehold 2, jak někteří tipovali, nýbrž True Crime. Návrat značky akcí v otevřeném městě, jejíž minulý díl New York City z roku 2005 nedopadl slavně, byl v noci na dnešek oficiálně oznámen na VGA.

Activision se s True Crime pokusí vyplnit delší mezeru, která vznikla do příchodu příštího dílu Grand Theft Auto. Hře True Crime nedali žádný anglický podtitul, což může podobně jako u Medal of Honor evokovat restart této dlouhodobé série.

Nové True Crime se bude odehrávat v Číně, konkrétně na jejím jihu v Hong Kongu. Mimochodem, po Army of Two 40th Day a Kane and Lynch 2 už třetí hra v krátké době z prostředí Číny.

Sedmimilionové velkoměsto plné typických neonových reklam s rozsypaným čajem se stane pískovištěm, kde se v utajení pokusíte proniknout do gangu jménem The Triads. Jeho členové jsou bezcitní mizerové, kterým jde jen o peníze. Svému cíli proto musíte přinést mnohé oběti, ale současně dbát na svou bezpečnost a vyhnout se zbytečnému riziku.

Vymetete při tom bary, diskotéky a striptérské kluby. Při pěší honičcce se budete proplétat davem, překonávat překážky a házet nepřátele přes zábradlí. Předvedete i kaskadérské kousky na motorce (jako ve Wheelmanovi), z níž dokážete přeskočit na pronásledované policejní auto nebo ji necháte volně jet do davu.

Více než střílet se tu asi bude bojovat na blízko v pouličních rvačkách a bitkách, což kapánek připomíná Mafii 2. Alespoň tak vyzněl VGA trailer (YouTube mirror), jehož slabým článkem byla snad jedna animace, ale jinak jsme z něj nadšeni.

S restartem série úzce souvisí noví vývojáři, kterými jsou tentokrát namísto interního studia Activision nedávno založení United Front Games. Přeběhlíci z Electronic Arts (část autorů NFS / Skate / Godfather), Radical Entertainment (Scarface) a Rockstaru (Bully), kteří chystají také stavitelské závody ModNation Racers pro Sony.

Termín vydání True Crime zatím neznáme, ale studio vzniklo v roce 2007 a spolupracuje s Activision od letošního jara. Cílovými destinacemi mají být PS3 a X360. Plno obrázků z traileru v galerii!

Tagged With

Comments