If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Známe první detaily o Far Cry 5 + debutový trailer, termín

Přinášíme vše hned v 15:00.

Hned přesně v 15:00 vám přinášíme vedle debutového in-game traileru rovnou i první oficiální informace o náplni Far Cry 5 (Alza.cz), jak nám je poskytl UbiSoft v předstihu.

Vůbec poprvé v této sérii najdete ovladatelná klasická letadla, takže budete moci brázdit rozlehlý otevřený svět i vzduchem. V předešlých dílech se vyskytovaly jen rogalo či malá osobní helikoptéra.

Far Cry 5 se bude snažit o satiru nástupu krajní pravice, ve hře reprezentované náboženskými fanatiky na západě Severní Ameriky.

Hrát budete za zástupce šerifa, který byl poslán zatknout Josepha, hlavu velice divné rodiny náboženských fanatiků, která sí řiká Eden's Gate. Tato rodina zastoupená Jacobem, Johnem a Faith reprezentuje některé ze záporňáků.

Na pomoc vám však přijdou přátelsky naladěné NPC postavy jako farář Jerome či Mary May, domácí v baru, která používá veškeré prázdné lahve na výrobu Molotových koktejlů. Každá postava má mít své vlastní motivace a prý sehrají v kampani FC5 výraznou roli. Celá kampaň půjde projít kooperativně, chybět nebude ani editor map.

Dějištěm se stanou překrásné národní parky státu Montana a také hory Rocky Mountains. Tam všude zavítáte do malých měst i na velkolepé vyhlídky. Potvrzeno je jinak rybaření (coby vedlejší aktivita) a také přítomnost starších vozů třídy muscle cars.

Far Cry 5 vyjde 27. února 2018 pro PC/PS4/X1.

Comments