If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odklad Cyberpunk 2077 o pět měsíců

Žádný duben + dopady na celou branži.

Nastalo to, co bylo asi nevyhnutelné, leč předpokládané. O stihnutí slíbeného plánu panovaly určité pochybnosti, které se dnes potvrdily.

Cyberpunk 2077 nevyjde 16. dubna 2020, nýbrž až o pět měsíců později - 17. září 2020.

Smutnou zprávu oznámil před okamžikem CD Projekt Red na Twitteru, čímž jaro přišlo o jednu ze dvou nejočekávanějších her (vedle The Last of Us 2).

"Hra se momentálně nachází ve fázi, že je kompletní a hratelná, ale stále ještě na ní zbývá dost práce," museli přiznat šéfové polského studia Marcin Iwinski a Adam Badowski.

Město Night City je prý masivní a plné příběhů, obsahu a míst k navštívení, leč kvůli tomuto rozsahu a složitosti to chce více času na dokončení testování, opravy a ladění.

"Rádi bychom, aby se Cyberpunk 2077 stal korunováním našich úspěchů na této generaci konzolí a odklad vydání nám poskytne drahocenné měsíce nutné k tomu, aby byla hra perfektní."

Až se nové datum přiblíží, firma prý častěji poskytne informace o pokroku vývoje. Poděkovala také fanouškům za jejich přetrvávající podporu.

Polovina září je patrně posledním možným oknem, kdy hra vůbec může vyjít před příchodem nové generace konzolí v říjnu či listopadu 2020. Je tedy zřejmé, že září musí Cyberpunk 2077 stihnout naprosto za každou cenu, i kdyby byl ještě zabugovaný či nehotový. I za cenu drsných "crunch" fází se stohodinovými pracovními týdny ve studiu, kterým se chtěl CDP původně vyhnout, ale teď už má vyloženě nůž na krku.

Podzim a Vánoce už budou patřit PlayStation 5 a Xbox Series X, resp. velkým hrám či exkluzivitám šitým na míru novému silnějšímu hardware, pro něž toto sci-fi RPG není od začátku navržené ani optimalizované. Kvůli tomu hrozí, že konec léta se může stát velmi přeplněným obdobím, viz i třeba posun Avengers, zatímco jaro může zůstat poloprázdné, což pro hráče ani ty tituly není dobré.

Z odkladu samozřejmě nebudou mít radost obchody ani distributoři, protože mělo jít o vlajkovou hru jara s velkými prodeji. Z nich všichni v branži plánovali "přežít" do uvedení příští generace konzolí, protože minulý podzim byl nezvykle slabý a s drtivým meziročním poklesem tržeb. Není náhoda, že velké kamenné sítě jako GAME či GameStop v minulých dnech avizovaly uzavření mnoha poboček a zdržení Cyberpunk 2077 celou tuto situaci mnoha subjektů v herní branži ještě výrazně zhorší. Naopak nadšeni mohou být výrobci remaků Final Fantasy 7 a Resident Evil 3, kterým se tímto v dubnu uvolnil vzduch.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments