If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nejasný osud datadisku pro Arcanii

Česká verze vyjde až s tou anglickou.

Včera internetem proběhla zpráva o tom, že JoWood byl nucen odložit vydání datadisku Arcania: Gothic 4 - Fall of Setarrif na neurčito. Jak odhalila správní firma Helmut Platzgummer, která má na starost lednový bankrot JoWoodu, firmu přestal podporovat jeden z jejích klíčových investorů.

Vše ještě nemusí být tak zlé. Dnešní vydání deníku Austrian Independent přineslo z anonymních zdrojů zprávu o tom, že zbylí dva investoři hodlají JoWood dál podporovat i ve světle nejnovějších událostí. Zbývá tedy vyřešit, kdy se datadisk Fall of Setarrif objeví místo dříve avizovaného zítřejšího vydání v Německu.

Jak zjistil český Eurogamer, lokalizovaná verze od Comgadu už je víceméně připravena a vyjde ve stejný den jako ta anglická ve světě - jen co se bude znát oficiální datum vydání.

"Zatím není jasné, jestli hru můžeme vydat ve stávající formě," řekl manažer studia Stefan Berger v tiskovém prohlášení. Na vině jsou spory mezi JoWoodem a investorskou firmou BVT, která platila vývoj původní Arcanie: Gothic 4.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments