If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odklad MotorStorm: Apocalypse

Angličané si kvůli zemětřesení nezahrají.

Sony odložilo anglické vydání závodů MotorStorm: Apocalypse. Na českém trhu je už hra nicméně k dostání. Ve Velké Británii měla původně vyjít již tento pátek, nové datum vydání zatím nebylo stanoveno.

Ve svém ranním vyjádření Sony vyjádřilo lítost nad důsledky Tsunami a zemětřesení v Japonsku. "Uvědomujeme si paralely mezi těmito událostmi a hlavním motivem nového MotorStormu, a uděláme vše pro to, abychom se v této situaci zachovali co nejvíce citlivě," říká Sony.

"Ačkoliv samotná hra už je [v některých zemích] v distribuci, zastavili jsme jakékoliv další dodávky a omezujeme co nejvíc reklamních kampaní souvisejících s hrou." Stejně je tomu ve Švédsku, kde hra sice nezmizí z obchodů, ale její propagace bude omezena na minimum.

MotorStorm: Apocalypse jsou akční závody, které se odehrávají ve fiktivním americkém městě inspirovaném San Franciscem, jehož stíhají zemětřesení při nichž se závodí.

Sony také oznámilo, že věnuje 300 milionů japonských jenů (v přepočtu cca 63 milionů korun) na pomoc záchraným akcím a těm, kterých se zemětřesení dotklo. Interní fond bude sbírat příspěvky od všech zaměstnanců Sony Group po celém světě, přičemž firma slibuje navíc vyrovnat ze svých úspor vše, co darují zaměstnanci.

Samotná firma byla zemětřesením silně postižena a katastrofa se dotkla spousty jejích zaměstnanců a jejich rodin, zvlášť v regionu Tohoku, kde sídlí také několik výrobních továren. Zemětřesení způsobilo problémy také japonské PlayStation Network, kde Sony hráčům doporučuje, aby si pořídili zálohu svých dat. Informační linka i servisní centrum jsou v Japonsku dočasně mimo provoz. Více o důsledcích zemětřesení čtěte zde.

About the Author

Levis

Contributor

Comments