If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odklad Splinter Cell: Blacklist

Za dlooooouho. + důvody, sběratelské PC edice.

UbiSoft originálně sliboval pokračování stealth-akce se Samem Fisherem na jaro letošního roku. Čekání však bude podstatně delší. Novým termínem je 23. srpen 2013 pro PC, PS3 i X360 verze (o Wii U verzi bez zmínky).

Odklad to není překvapivý, neboť tvůrci ještě ani nebyli schopni názorně předvést systém odměn. Datum na konci léta je pro UbiSoft velmi nezvyklé a zřejmě souvisí s příchodem nové generace konzolí během podzimu.

Vše vyplynulo z čerstvého traileru, který se točí okolo inaugurace prezidenta, což je právě v Americe aktuální téma. Ve hře nicméně figuruje ženská prezidentka, které hrdina pomáhá ubránit a uchovat ústavu.

UbiSoft důvod vysvětlil obrovským rozsahem hry a masivní porcí obsahu pro singl, co-op i mulťák. "Jsme přesvědčeni, že hra bude z více času na vývoj těžit, podobně jako se to vyplatilo u Far Cry 3. Ekonomický systém ještě potřebuje vyladit a vybalancovat, děláme to vše pro vás, naše fanoušky," vysvětlil.

Obchod Xzone zrovna začátkem tohoto týdne představil k Splinter Cell: Blacklist dvě kusově omezené sběratelské PC edice, která by měla díky Playmanovi být v češtině. Ta první za 1999 Kč obsahuje navíc 24-stránkový komiks, DLC, hodinky speciální jednotky Sama Fishera a to vše zabalené ve speciálním obalu. Prémiová sběratelka za 2499 Kč v sobě má ještě 96-stránkový komiks a údajně velmi kvalitní postavičku Sama Fishera (její design se připravuje).

Comments