If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Důvody odkladu Splinter Cell Conviction

Ubisoft přesouvá své hity na příští rok.

Finanční hospodaření Ubisoftu za čtvrtletí končící 30. června 2009 nebylo dvakrát povzbudivé, firma zaznamenala 51% pokles prodejů. Na vině měly být slabší prodejní výsledky u Nintendo DS a malý odbyt starších her na konzolích PS3 a X360. V souvislosti s DS dokonce padla zmínka, že za výraznou stagnací lze vidět masivně se rozmáhající pirátskou scénu, která tak není zdaleka jenom problémem PC trhu.

Ubisoft současně významně přehodnotil svůj herní lineup. V létě vydá jenom pár her jako kupř. Teenage Mutant Ninja Turtles game pro Wii a PS2, a některé své potenciální hity přesune z předvánočního období na rok 2010. Až v prvním čtvrtletí 2010 se tak dočkáme příchodu Splinter Cell Conviction a Red Steel 2, přičemž další Ghost Recon a I Am Alive jsou dokonce naplánovány až na příští fiskální rok (duben 2010- březen 2011). Přesuny se tedy nedotkly a nepoznamenaly pro podzim nachystaný Assassin's Creed 2.

Nelze přitom nevidět, že Ubisoft je nyní dalším vydavatelským domem v řadě, kdo svá největší herní želízka rozložil do delšího časového období a přitom se vyhnul očekávanému předvánočnímu přetlaku. Společnost očekává, že díky tomu se zlepší jejich hospodaření pro tento fiskální rok, končící v březnu 2010.

Za odkladem Splinter Cell Conviction a Red Steel 2 má být snaha obě hry co nejvíce vyladit, jakkoliv jejich odsun z předvánočního trhu může ve výsledku znamenat, že ze začátku prodají každá cca o milion kusů méně. Ubisoft se nicméně domnívá, že vysoká kvalita obou produktů (právě díky času, který tu vývojáři získají navíc) zaručí jejich vyšší prodeje.

Comments