If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odkyta celá mapa Forza Horizon 3

+ další info, video.

Famózní E3 trailer nažhavil na závodění u protinožců a dnes už přesně víme, v jakých všech lokalitách se bude odehrávat. O pestrost na tomto kontinentu rozhodně nouze nebude.

Mapa Forza Horizon 3 sice neodpovídá reálné Austrálii, ta byla pro potřeby hry zmenšena a trochu napěchována, ale jinak používá názvy skutečných míst, která pak budete chtít navštívit i osobně. Jak víme, půjde o otevřený svět vyloženě volající po prozkoumání.

Zajezdíte si tak pod vápencovými útesy u Dvanácti Apoštolů (i když jich tam už zbylo méně), na jemném bílém písku v zátoce Byron Bay na východním pobřeží, v ráji surferů u velkoměsta připomínajícího něco mezi Gold Coast a rozlezlým Sydney s monorailem, v zarostlém deštném pralese, v údolí Varra Valley vedle přehrady... A samozřejmě v Outbacku, tedy v nekonečné buši přecházejcí v poušť, kterou občas zpestří kaňony a skalnaté útesy. Pod auto vám budou skákat klokani, byť v reálu tam je pravděpodobnější srážka s divokým koněm. Jediný typ krajiny, co na mapě bohužel chybí, je obdoba Northern Territory (a také známá místa jako Uluru a Kata Tjuta).

Než si pustíte další gameplay video níže, vězte, že vše si užijete s více než 350 auty s kokpitem, funkčními světly apod. na úrovni ForzaVista. Nový driftovací režim zabaví skoky u silničních značek o hrozícím nebezpečí, konvoji a dalšími výzvami v driftovacích zónách. Jako obvykle v této sérii nechybí Drivataři, možnost pozvat přátele do vlastních soutěží, přizpůsobení všeho možného, online žebříčky, aukce s vzácnými vozy atd. (o tom co-opu pro čtyři už víme od minule)

Forza Horizon 3 vyjde už 27. září pro PC a X1, s podporou programu Play Anywhere (cross-buy), takže nákup jedné verze zpřístupní i tu na druhé platformě - rezervovat na Alza.cz.

K dispozici bude i Ultimate edice za 100 dolarů s Car Pass (nárok na celkem 42 dalších aut během šesti měsíců až do března 2017), Motorsport All-Stars Car packem (10 moderních aut hned při vydání) a VIP členstvím (přístup k speciálním událostem a pěti exkluzivním vozům - 2016 Lamborghini Aventador LP750-4 SV, 2016 Koenigsegg Regera, 2015 Ferrari F12tdf, 2015 Ultima Evolution Coupe 1020 a 2015 Ford Falcon GT F 351).

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments