If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rozdíly v obsahu PS Plus edice DriveClub oproti plné verzi

Půjde upgradovat, ale má to velký háček.

Sony dnes večer reagovala na četné dotazy ohledně DriveClub, které se po nedávném traileru vyrojily ze všech stran kvůli nejasnostem okolo rozdílů v jeho dvou oznámených edicích.

PS Plus edice, která bude začátkem října zdarma ke stažení všem aktivním předplatitelům služby PlayStation Plus, je vlastně takovým větším demem. Obsáhne jednu lokalitu (Indie) s 11 tratěmi, 10 auty a přístupem ke všem herním módům (i k všem vlastnostem hry v onlinu i offlinu). Tato zvláštní edice zjevně existuje hlavně kvůli tomu, aby komunita byla rychle co nejpočetnější, když na ní celá hra stojí a padá, tudíž potřebuje mít co nejvíce uživatelů bez riskování ohledně prodejních čísel plné verze.

Oproti tomu plná (krabicová i digitální) verze DriveClub nabídne celkem pět lokalit, v nich 55 tratí, 50 aut a 50 událostí. Pokud vám to připadá málo, vzpomeňte si na slova tvůrců o tom, jak vysokou kvalitu každé trati i auta chtějí mít (včetně interiéru) a také ohledně velkých plánů s DLC.

A teď přichází ten háček, proti němuž se hned zvedla bouře nevole: Pokud budete chtít upgradovat zmiňovanou PS Plus edici na plnou verzi, zaplatíte ekvivalent 50 dolarů (tzn. o 10 dolarů méně než standardní prodejní cena), čímž se vám odemkne veškerý obsah ze základní plné hry.

Jenže jakmile si službu PS Plus časem přestanete platit, přijdete kupodivu i o přístup k této upgradované PS Plus edici DriveClubu (do té doby, než si zase PS Plus někdy časem aktivujete, čímž se vám vrátí předešlý profil i postup).

Čili těch utracených padesát dolarů za upgrade lze vnímat spíš jen jako dočasný pronájem, nikoli vlastnictví plné hry, na rozdíl od lidí, kteří si ji koupí rovnou celou na Blu-Ray disku či digitálně v obchodě.

Mimochodem, kdysi se počítalo s trochu jiným obchodním modelem, že si v PS Plus edici odemknete jen některé vybrané tratě či balíčky aut za menší poplatky, což by možná bývalo výhodnější. Na druhou stranu je ze strany Sony příjemné, že nabídne tolik tratí lidem s PS Plus bez nutností další platby na úvod.

Comments